Xiaomi Mi Pad 4, a Xiaomi Mi Pad 3. Co różni oba tablety?


xiaomi mi pad 4 vs xiaomi mi pad 3

Niedawno chiński gigant technologiczny, firma Xiaomi, zaprezentował nowy tablet. Model Xiaomi Mi Pad 4 zadebiutował w Chinach i wciąż nie wiadomo, czy urządzenie zadebiutuje na rynku międzynarodowym. A czym urządzenie to różni się od swojego poprzednika? Zobaczcie sami…

Xiaomi Mi Pad 4 vs Xiaomi Mi Pad 3

Oba tablety wykonane są w podobnym stylu – szkło na froncie i metalowa obudowa. Mi Pad 4 jednak jest odrobinę wyższy i cięższy od swojego poprzednika, na co wpływ ma większy wyświetlacz. Xiaomi Mi Pad 4 ma 7,9 mm grubości, a jego waga wynosi 342,5 gramów. Mi Pad 3 natomiast ma 7 mm grubości i waży 328 gramów.

xiaomi mi pad 4 vs xiaomi mi pad 3

Jeśli chodzi o wyświetlacz, oba urządzenia dostały ekran wykonany w technologii IPS LCD. Ten, który znalazł się w najnowszym tablecie Xiaomi ma 8 cali, podczas gdy starszy dostał wyświetlacz o przekątnej 7,9 cala. Rozdzielczość w Xiaomi Mi Pad 4 wynosi 1200 x 1920 px, zagęszczenie pikseli wynosi 283 PPI, a proporcje to 16:10. Mi Pad 3 natomiast ma rozdzielczość 1536 x 2048 px, zagęszczenie pikseli na poziomie 326 PPI, a proporcje to tradycyjne 4:3.

Wnętrze

Najnowszy tablet Xiaomi napędzany jest układem Qualcomm Snapdragon 660 (8 rdzeni, taktowanie 2,2 GHZ) z grafiką Adreno 512. Xiaomi Mi Pad 3 natomiast pracuje pod kontrolą 6-rdzeniowego MediaTeka MT8176 o taktowaniu 2,1 GHz z grafiką PowerVR GX6250.

Xiaomi Mi Pad 4 dostępny jest w dwóch wersjach – 3 / 32 GB oraz 4 / 64 GB – podczas gdy Mi Pad 3 zadebiutował wyłącznie w wariancie z 4 GB RAMu oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Warto wspomnieć jednocześnie o tym, że najnowszy tablet Chińczyków wspiera łączność LTE, o której można zapomnieć w przypadku starszego modelu.

xiaomi mi pad 4 vs xiaomi mi pad 3

Za długi czas pracy na jednym ładowaniu w Xiaomi Mi Pad 4 odpowiada bateria o pojemności 6000 mAh, a więc o 600 mAh mniej, niż miało to miejsce w przypadku Xiaomi Mi Pad 3. Na korzyść tego pierwszego jednak może wpływać zastosowanie mniej prądożernego procesora wykonanego w procesie 14 nm, podczas gdy MediaTek MT8176 wykonano w procesie 28 nm.

Aparaty

Tutaj nie ma większych różnic, za wyjątkiem dodania możliwości odblokowania urządzenia twarzą w nowym urządzeniu. Oba tablety dostały kamerę 13 Mpix – ta w Mi Pad 3 ma światło f/2.2, a w Mi Pad 4 f/2.0. Na froncie natomiast znalazły się kamery 5 Mpix ze światłem f/2.0 w obu modelach.

Podsumowanie

Jak możecie zauważyć, Xiaomi Mi Pad 4 jest delikatną ewolucją swojego poprzednika. Producent poszedł po rozum do głowy i zrezygnował z układu MediaTeka, który prawdopodobnie mógł mieć spory wpływ na małą popularność trzeciej generacji tabletów. Wydajnościowo na pewno wygrywa Mi Pad 4, choć tutaj akurat będę mógł się wypowiedzieć dopiero wtedy, gdy urządzenie trafi w moje ręce. Tak samo jak w przypadku czasu pracy tabletu na jednym ładowaniu. Wielkim plusem Xiaomi Mi Pad 4 jest natomiast wsparcie łączności 4G, na co decyduje się ostatnio niewielu producentów.

Co myślicie na temat najnowszego tabletu Xiaomi? Mamy tutaj użytkowników tego typu urządzeń?

Źródło:

xiaomitoday.com

Wybrane oferty z chińskich sklepów