ASUS ROG zadebiutuje w Indiach, a jego cena zaskoczy wszystkich


ASUS ROG

Gamingowe smartfony zaczynają się coraz częściej pojawiać na rynku. Wydawać się może, że producenci zrozumieli, że jest na nie jakiś popyt, przez co pojawiają się nowe modele. Tym samym, począwszy od Razer Phone, przez Xiaomi Black Shark, Nubia Red Magic, aż do nadchodzącego ASUS ROG, mamy do czynienia z cala listą takich urządzeń, która zapewne będzie rosła. Teraz natomiast, ten ostatni niedługo trafi do sprzedaży w Indiach.

ASUS rozbudowuje portfolio

Podczas indyjskiej premiery modelu ZenFone 5Z, ASUS postanowił co nieco się rozgadać. Dzięki temu dowiedzieliśmy się o tym, że ASUS ROG zadebiutuje na tamtejszym rynku. Jerry Shen – CEO firmy ASUS – twierdzi, że model ten pojawi się tam już w trzecim kwartale tego roku. Według jego zapowiedzi, cena gamingowego telefonu ASUSa ma być wyższa, niż ma to miejsce w przypadku modelu ZenFone 5Z, który uznawany jest za flagowca. Jego ceny zaczynają się tam od około 436 $ i porównując go do innych flagowców, nie jest to zbyt dużo. Prezes przyznaje, że kluczem do sukcesu modelu ROG jest to, że może on zaoferować nieco więcej niż niektóre komputery. Głównie ma tu na myśli 8 GB RAMu oraz 512 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej.

ASUS ROG

Poza tym, telefon ma 6-cio calowy ekran AMOLED o rozdzielczości FullHD+. Napędza go oczywiście Snapdragon 845. Bateria ma pojemność 4000 mAh, która wspiera technologię szybkiego ładowania Quick Charge 4.0. Dzięki temu w 30 minut naładujemy telefon od 0 do 66 %. HyperCharge zapewnia odpowiednio niską temperaturę urządzenia w trakcie ładowania, co zapobiega jego przegrzewaniu. Aby poprawić komfort i wygodę rozgrywki, port USB C postanowiono umieścić na boku telefonu, dzięki czemu można będzie grać i jednocześnie ładować telefon. Powinno to pozwolić ominąć sytuacji, w której przeszkadza nam końcówka przewodu ładowania.

Cena w Indiach ma wynieść około 727$, co w przeliczeniu da około 2700 zł. Muszę przyznać, że jak na telefon z takimi możliwościami, to cena ta nie należy do najwyższych. Choć pewnie, jeśli dołożymy do tego możliwe do zakupienia dodatki, to tak różowo już nie będzie…

Podoba wam się coraz większe zainteresowanie gamingowymi smartfonami przez producentów?

Źródło:

gizmochina.com