Xiaomi Mi Notebook zaczyna pojawiać się w Europie. Do polski także niedługo zawita


xiaomi mi notebook air

Myślę, że Xiaomi na dobre rozgościło się ze swoimi telefonami na europejskim rynku. Oprócz tego, w asortymencie chińskiego giganta jest jeszcze garść akcesoriów i innych gadżetów. Chińczycy zmyślnie planują wdrażanie nowych produktów i stopniowy rozwój swojej oferty w poszczególnych krajach. Okazuje się, że wkrótce będziemy mogli kupić u nas Mi Notebooki!

Xiaomi Mi Notebook Air już w Hiszpanii

W środę, jeden z modeli pojawił się w hiszpańskim sklepie, a dokładniej w Madrycie. Podobno trafił także do kilku innych sklepów, w tym w Barcelonie, oraz można go zakupić przez stronę internetową. Nie jest to ten sam 13-calowy laptop, którego testowaliśmy, a nowszy model. Xiaomi Mi Notebook Air 13,3 został w Hiszpanii wyceniony na 899 Euro (czyli ok. 4 tys. złotych) i jest tam dostępny w kolorze szarym.

Laptop także trafi do Polski

Mamy pewność, że urządzenie pojawi się też w naszym kraju. Taka oto plakietka widnieje w krakowskim Mi Store i informuje odwiedzających, że laptop będzie wkrótce dostępny w sklepach.

plakietka w Mi Store

Pewnie zastanawiacie się co oferuje ten sprzęt. Xiaomi Mi Notebook Air to ultralekki laptop o grubości 14,8mm z obudową o metalicznym wykończeniu, waży tylko 1,3 kg. Według producenta, posiada zaawansowany system chłodzenia i baterię, która może wystarczyć na 9 godzin pracy. Dużą wydajność zapewni połączenie procesora Intel i5-7200U, grafiki nVidia MX150 oraz dysku SSD 256 GB. Na nasze salony wjedzie najprawdopodobniej wersja z 2017 roku, podczas gdy w Hiszpanii pojawiła się ta tegoroczna z i5-8250U. Czy zapewni to nam trochę niższą cenę, wątpię. Więcej o nim przeczytacie tutaj, we wpisie Kingi.

Według mnie Xiaomi Mi Notebook Air wygląda na świetny sprzęt o wysokiej jakości wykonania, który warto kupić… pod warunkiem, że polski dystrybutor nie ostudzi naszego zapału zbyt wysoką ceną.