Xiaomi Mi8 zawita do Europy w sierpniu!


Xiaomi Mi8
Mi8

Xiaomi Mi8 został zaprezentowany 31 maja w Chinach. Od tego czasu fani chińskiego giganta wyczekują jego europejskiej premiery. Ostatnio pisaliśmy o tym, że flagowiec producenta z Państwa Środka został zauważony w sklepach w Francji i Rosji. Wszystko wskazuje na to, że Mi8 pojawi się w całej Europie już w sierpniu!

Xiaomi Mi8 to zagrożenie dla innych flagowców?

Do tej pory smartfony Xiaomi wygrywały z konkurencją przede wszystkim stosunkiem ceny do oferowanych możliwości. Czy podobnie będzie w przypadku flagowego modelu Mi8? Ceny w europejskiej, a w tym i w polskiej, dystrybucji nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale z dnia na dzień pojawia się więcej przecieków na ten temat. Na Starym Kontynencie mają pojawić się wersje wyposażone w 64 GB oraz 128 GB pamięci wewnętrznej w dwóch kolorach – czarnym i niebieskim. Słabsza ma kosztować 365 euro czyli około 1580 zł, a mocniejsza 400 euro czyli jakieś 1728 zł.

Mi8 5

Bez wątpienia takie ceny byłyby bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Jednak czy plotki okażą się prawdą? Moim zdaniem koszt zakupu Xiaomi Mi8 w naszym kraju będzie jednak wyższy i wyniesie około 2000 zł za wersję najsłabszą. Aktualnie nie ma żadnych informacji dotyczących dostępności wersji Explorer Edition poza Chinami. Firma ABC Data potwierdziła złożenie zamówienia na flagowca chińskiego giganta. Pozostaje nam czekać aż producent z Państwa Środka będzie w stanie je zrealizować!

Mi8 3

Specyfikacja Xiaomi Mi8

  • Procesor Qualcomm Snapdragon 845
  • Ekran Samsung AMOLED o przekątnej 6.21 cala, rozdzielczości 2248 x 1080 oraz proporcjach 18.7:9
  • 6 GB RAM
  • 64 / 128 / 256 GB pamięci na pliki użytkownika (w zależności od wersji)
  • Podwójny aparat tylny 12 Mpix + 12 Mpix
  • Pojedynczy aparat przedni 20 Mpix
  • Bateria o pojemności 3400 mAh wspierająca szybkie ładowanie Quick Charge 4.0+

Czekacie na europejską premierę Xiaomi Mi8? Ile waszym zdaniem będzie kosztować flagowiec Xiaomi? Czekamy na komentarze!

Wybrane oferty z chińskich sklepów