Nowy design mobilnej przeglądarki Chrome! Błyskawiczny poradnik!


Przeglądarka Google Chrome nie zmienia się już od kilku lat. Ciągle korzystamy z kwadratowego designu, który w dzisiejszych czasach oraz w erze telefonów z minimalnymi ramkami zwyczajnie wygląda paskudnie. Jednak bez żadnego problemu  możemy zmienić design aplikacji w dosłownie 3 minuty. Zapraszam do lektury krótkiego poradnika,który krok po kroku pozwoli wam cieszyć się przeglądarką na miarę 2018 roku.

UWAGA! Wersja beta, wersja developerska i stabilna nie pozwalają na uzyskanie nowego designu).

Nowy, ładniejszy Chrome w Twoim telefonie

Pierwszym krokiem, będzie pobranie przeglądarki w wersji Canary -teoretycznie oznaczonej jako niestabilna, jednak w moim codziennym użytkowaniu wypada ona lepiej od wersji przeznaczonej dla wszystkich użytkowników. Oczywiście przeglądarkę pobieramy ze sklepu Play.

chrome canary

Po pobraniu przeglądarki w wersji Canary. Wpisujemy w pasku wyszukiwania – chrome://flags – ta komenda przeniesie nas do zaawansowanych ustawień aplikacji.

chrome canary

Następnie w wyszukiwarce rozszerzeń wpisujemy – Chrome Duplex

chrome canary

Kolejny krok to włączenie rozszerzenia i nowego designu – w tym celu wybieramy opcję – Chrome Duplex Enabled.

Po wykonaniu tej operacji przeglądarka poprosi nas o ponowne uruchomienie. W tym celu klikamy na opcję uruchom ponownie. Po tej operacji powinniśmy cieszyć się nowym designem aplikacji.

chrome canary

Jeżeli zmiany nie będą widoczne po ponownym uruchomieniu, zamykamy przeglądarkę ponownie zabijając ją w pamięci RAM. Po tym zabiegu powinniśmy otrzymać zupełnie odmieniony wygląd aplikacji, tak jak na zrzutach ekranu widocznych poniżej.

To już wszystko!

Miłego korzystania z estetycznego i schludnego Chrome!