Elephone A4 zadebiutował w kolorystyce Huawei P20 Pro


elephone a4

Elephone jest jedną z mniej znanych chińskich firm, która oferuje swoje telefony także w Polsce. Całkiem niedawno premierę miał telefon całkiem podobny do iPhone'a X – a przynajmniej tak wyglądał na renderach. Mowa oczywiście o Elephone A4, o którym wcześniej pisał Jakub. Ten telefon zadebiutował właśnie w nowym wariancie kolorystycznym!

Modny kolor i modny wygląd?

Teraz chiński smartfon otrzymał gradientowy tył nazywany w mediach określeniem twilight. Wygląda to na silną inspirację Huawei P20 Pro, jednak zastosowano tutaj trochę inne kolory oraz układ horyzontalny.

Elephone A4 składa się z dwóch tafli szkła. W tylnej części urządzenia zastosowano proces stopniowego powlekania kolorystycznego, aby uzyskać tajemniczą barwę zorzy. Muszę przyznać, że wygląda to bardzo ładnie, a przynajmniej na zdjęciach.

Wciąż nie wiadomo dokładnie jaką specyfikację będzie miał ten wariant. Zapewne okaże się identyczna jak w zwykłym Elephone A4  – mamy tutaj na pokładzie Mediateka MT6739 w połączeniu z 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej, 5,85-calowy wyświetlacz HD+ oraz baterię 3000 mAh. Niestety, ten telefon najprawdopodobniej będzie lepiej wyglądać niż działać. Nie ma się co dziwić gdyż oryginalny wariant kosztuje ok. 130 $ w chińskim sklepie internetowym.

Niewykluczone jest, że urządzenie zadebiutuje pod nazwą Elephone A4 Pro z Mediatekiem Helio P23 na pokładzie, o którym już kiedyś wspominaliśmy.

Czy podoba Wam się takie wykończenie tyłu smartfona? Myślę, że jest to ciekawe urozmaicenie i dobrze łączy się ze szklanym korpusem.