Xiaomi PetBit to opaska dla zwierząt


xiaomi petbit

Podczas gdy FitBit koncentruje się na rynku ubieralnych dla ludzi, Xiaomi delikatnie podbiera mu rynek oferując urządzenia wysokiej jakości w niskiej cenie. Teraz producent postanowił spróbować swoich sił na rynku urządzeń ubieralnych dla zwierząt i zaprezentował opaskę Xiaomi PetBit (FitBit dla zwierząt?)!

Xiaomi PetBit oficjalnie

Urządzenie może być przypięte do uprzęży lub smyczy Waszego czworonoga. Podczas gdy na rynku znajduje się wiele lokalizatorów, Xiaomi PetBit oferuje dodatkowe funkcje. Jedną z nich jest wyświetlanie kodu QR na ekranie opaski, który zawiera informacje o właścicielu. Jeśli zdarzy się, że pies Wam ucieknie, to gdy ktoś go znajdzie, wystarczy, że zeskanuje kod QR, by poznać informacje o właścicielu.

xiaomi petbit

Urządzenie wyposażone jest w baterie wystarczające na około 30 dni ciągłej pracy, a także jest wodoszczelne z certyfikatem IPX7. PetBit posiada ponadto wbudowany moduł GPS, dostarczający aktualnych danych dotyczących lokalizacji zwierzaka. Obsługuje technologię NB-IoT do pozyskiwania informacji o lokalizacji oraz ma wbudowany tryb inteligentnego oszczędzania energii. Producent ponadto wyposażył go w niebieską diodę LED, która błyska, by ułatwić znalezienie zwierzaka w ciemności.

xiaomi petbit

Jak to jednak bywa z Xiaomi, nie zabrakło także funkcji socjalnych. Każdy może dołączyć do społeczności PetBit i dzielić się z innymi użytkownikami informacjami na temat aktywności zwierzaka. Xiaomi PetBit zbiera informacje takie jak czas spacerowania, dystans oraz spalone kalorie.

xiaomi petbit

Urządzenie dostępne będzie na chwilę obecną wyłącznie na rynku Chińskim. PetBit trafi do sprzedaży w kolorze srebrno-biały lub grafitowo-czarnym, a jego wymiary to 50,4 x 46 x 18,3 mm, podczas gdy waga to zaledwie 26 gram. Producent wycenił gadżet na 199 juanów, czyli około 110 zł.

Co myślicie o takich urządzeniach? Czy Xiaomi PetBit będzie w stanie podbić serca posiadaczy zwierząt?