Huawei Mate 20 Pro z wyświetlaczem OLED o przekątnej 6,9 cala?


huawei mate 10 pro

Jak donosi koreański The Bell, Huawei pracuje nad stworzeniem telefonu klasy premium o największym ekranie – Huawei Mate 20 Pro może dostać wyświetlacz o przekątnej aż 6,9 cala! 

Wyświetlacze OLED zamówione od Samsunga

Koreański raport ujawnił, że Chiński gigant zamówił 6,9 calowe panele OLED od Samsunga. Według doniesień mają być one montowane w telefonach, które zobaczymy w czwartym kwartale tego roku, bądź na początku przyszłego roku. Prawdopodobnie na tę chwilę Samsung dostarcza jedynie próbki wyświetlaczy, a główne zamówienie ma zostać zrealizowane pod koniec trzeciego kwartału tego roku.

Huawei Mate 20 i 20 Pro w tym roku?

W zeszłym roku, Huawei Mate 10 i 10 Pro zostały zaprezentowane w Europie w październiku. W tym roku premiera nowych urządzeń z serii Mate może odbyć się odrobinę później.  Najprawdopodobniej producent wprowadzi na rynek 6,1 calowego Mate 20 i 6,9 calowego Mate 20 Pro.

huawei mate 10 pro
Huawei Mate 10 Pro

Cel? Przebić konkurencję

Aktualnie, wewnątrz branży technologicznej trwają spekulację na temat 6,4 calowego Samsunga Galaxy Note 9 oraz prawie 6,5 calowego, tajemniczego, nowego Iphone. Huawei ewidentnie szykuje się na walkę z konkurencją.

Zabójcza wydajność

Huawei Mate 20 z procesorem Kirin 980 pojawił się w Antutu w kwietniu zdobywając tam 350 tysięcy punktów. Raport z maja wyjawił, że procesor który zasili najnowsze smartfony z serii Mate będzie wykonany w tej samej technologii co SoC Apple A12, który zasili tegoroczne Iphone. Plotki donoszą również, że Mate 20 Pro zostanie wyposażony w zaawansowane odblokowywanie biometryczne.

Osobiście zupełnie nie ekscytuje się wyścigiem producentów na jak największy wyświetlacz. Ale chyba lepsze to niż wyścig kto zrobi lepszego Notcha…
A co wy sądzicie o Huawei Mate 20 Pro z tak wielkim wyświetlaczem? Dajcie nam znać.