ASUS Zenfone 5Z może okazać się najlepszym wyborem wśród flagowców


asus zenfone 5

Nowe smartfony ASUSa z linii Zenfone zostały zaprezentowane w lutym, na targach MWC 2018. Niestety do sprzedaży miały trafiać z opóźnieniem i tak ASUS Zenfone 5 trafił do polskich sklepów 2 tygodnie temu, a ASUS Zenfone 5Z wciąż jeszcze nie jest dostępny. Teraz jednak najmocniejszy model pojawił się na horyzoncie!

ASUS Zenfone 5Z zmierza do Europy

Japoński oddział firmy ASUS zapowiedział na Twitterze, że Zenfone 5Z trafi do sprzedaży na tamtym rynku 15 czerwca. Teraz jednak okazuje się, że telefon niedługo trafi także na europejskie półki, gdyż pojawił się na oficjalnej, francuskiej stronie producenta. Jeśli mieszkacie we Francji i chcecie załapać się na rabat, to tutaj macie link do promocji.

ASUS Zenfone 5 Lite

Dla przypomnienia, ASUS Zenfone 5Z wyposażony jest w procesor Snapdragon 845 wspierany przez 6 / 8 GB RAMu oraz 64 / 256 GB pamięci wewnętrznej, a jego bryła wygląda identycznie jak dostępny w Polsce Zenfone 5, który aktualnie testuję. Oba warianty dostępne są na francuskiej stronie firmy, a ich cena (po rabacie) jest korzystniejsza od ceny OnePlus 6 w tych samych wersjach pamięci.

oneplus 6

ASUS Zenfone 5Z w wersji 6 / 64 GB we Francji kosztuje 499€, czyli około 2130 zł. Wariant 8 / 256 GB natomiast wyceniono na 550€, co w przeliczeniu daje około 2350 zł. Dla porównania, OP6 w wersji 6 / 64 GB kosztuje 519€, a 8 / 256 to wydatek rzędu 619€. Jeśli urządzenie w podobnej cenie zadebiutuje w naszym kraju, to myślę, że będzie mogło cieszyć się sporą popularnością. Szczególnie, że moje pierwsze wrażenie z użytkowania ASUS Zenfone 5 jest naprawdę pozytywne.

asus zenfone 5

Niestety wciąż nie wiadomo, kiedy telefon trafi na polskie półki sklepowe. Jeśli miałbym przewidywać, to jest spora szansa, że nastąpi to jeszcze w trakcie nadchodzących wakacji, niewykluczone, że w lipcu.

Który telefon wolelibyście – ASUS Zenfone 5Z czy OnePlus 6? Uzasadnijcie swój wybór w komentarzach!

Źródło:

gsmarena