ASUS ZenBook Flip 14 trafia do sprzedaży! Wydajność w smukłym wydaniu?


Asus Zenbook Flip 14 2

Dziś użytkownicy laptopów oraz urządzeń konwertowalnych wymagają nie tylko wydajności, ale także mobilności. Z tego właśnie powodu producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to cieńszych i lżejszych urządzeń. Do ich grona dołącza właśnie ASUS z swoim ZenBook Flip 14 (UX461), który ma być jednym z najsmuklejszych laptopów typu 2 w 1 wyposażonych w osobną kartę graficzną.

ASUS ZenBook Flip 14 i złoty środek?

ASUS ZenBook Flip 14 został wyposażony w 14-calowy ekran dotykowy z smukłą ramką NanoEdge. Wyświetlacz ten możemy obrócić o 360° i korzystać z urządzenia jak z tableta. Dodatkowo obsługuje on aktywny rysik ASUS Pen. Nowość tajwańskiego przedsiębiorstwa ma sprostać wyzwaniom stawianym nawet przez najbardziej wymagających użytkowników. Za wydajność odpowiada (w maksymalnej konfiguracji) czterordzeniowy procesor Intel Core i7 ósmej generacji. Jednostka ta wspierana jest przez 16 GB RAMu oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce MX150. Pliki oraz wszystkie programy przechowywane są na dysku SSD PCIe X4 o pojemności 512 GB.

Asus Zenbook Flip 14

Całość została wykonana z jednego kawałka aluminium. ASUS ZenBook Flip 14 jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych: Icicle Gold (złoty) oraz Slate Grey (szary). Urządzenie ma grubość 13,9 mm oraz waży zaledwie 1,4 kg. Kolejną zaletą nowości ASUSa jest czas pracy na baterii. Specjalne litowo – polimerowe ogniwo zapewnia czas działania sięgający nawet 13 godzin. Dodatkowo laptop obsługuje technologię szybkiego ładowania, dzięki której można naładować ją do 60% pojemności w zaledwie 49 minut.

Asus Zenbook Flip 14 3

Wyświetlacz posiada gamę kolorów ze 100% pokryciem przestrzeni barwnej sRGB i współczynnikiem kontrastu 1000:1 zapewniając żywe i realistyczne kolory. Ponadto technologia ASUS Splendid automatycznie dostraja parametry ekranu do dowolnego typu wyświetlanych treści. System dźwiękowy, w skład którego wchodzi zarówno sprzęt jak i technologia inteligentnego wzmacniacza, jest certyfikowany przez firmę Harman Kardon.

ZenBook Flip 14 jest wyposażony w pełną gamę złącz w tym: USB typu C, dwa złącza USB 3.1 Gen 1 typu A, złącze HDMI oraz gniazdo na karty microSD. W laptopie zastosowano pełnowymiarową, podświetlaną klawiaturę o skoku klawisza 1,4 mm. Na pokładzie urządzenia znajdziemy system operacyjny Windows 10. Cena ASUS ZenBook Flip 14 zaczyna się od 3999 zł.

Co myślicie o nowości firmy ASUS? Czekamy na komentarze!