Huawei ma ambitne plany na ten rok. Firma planuje sprzedać ponad 200 mln urządzeń


huawei mate 10 pro
Huawei Mate 10 Pro

Huawei aktualnie jest trzecim producentem smartfonów na świecie, tuż za Samsungiem i Apple. W ubiegłym roku chiński producent sprzedał ponad 153 mln smartfono na całym świecie, a w tym roku planuje jeszcze więcej. Prezes firmy, Yu Chengdong, ogłosił, że w tym roku sprzedaż przekroczy 200 mln urządzeń.

Huawei rośnie z miesiąca na miesiąc

Sprzedaż 200 mln urządzeń w tym roku oznacza wzrost możliwości firmy o 30%. Prezes Huawei uważa, iż jest to możliwe, gdyż w ciągu ostatnich 7 lat (2010 – 2017) producent firma urosła o 51 procent. Co więcej, poza trzecim miejscem wśród światowych producentów, chiński gigant jest numerem jeden na rodzimym rynku.

huawei

Należy jednak zaznaczyć, ze dużą rolę w osiąganiu takich wyników ma submarka Honor, będąca w TOP 10 marek na świecie. Co ciekawe, choć Huawei jest jednym z największych producentów, to żaden ich telefon nie znalazł się w TOP 10 sprzedawanych smartfonów pierwszego kwartału 2018. W międzyczasie ich rodzimy konkurent, Xiaomi, rośnie w siłę i coraz lepiej radzi sobie na międzynarodowym rynku, zajmując czwartą pozycję wśród producentów. Sprzedaż urządzeń tego producenta także rośnie z roku na rok i może okazać się, że przejmą oni sporą część klientów chińskiego giganta, jeśli nie zaoferuje on klientom czegoś naprawdę ciekawego.

Myślicie, że Huawei ma szanse sprzedać 200 mln smartfonów w tym roku? Czy może jest to zbyt ambitny cel?

Źródło:

mydrivers