Xiaomi Redmi 6 jednak bez notcha? Wygląda na to, że dostaniemy nowego Redmi 5


teaser redmi 6

Premiera nowego średniaka ze stajni Xiaomi ma odbyć się już jutro – 12 czerwca. Do tej pory myśleliśmy, że chiński gigant zastosuje w Redmi 6 notcha, jednak nowy plakat zaprzecza dotychczasowym doniesieniom. Producent postanowił zaoferować urządzenie z „nowym” designem.

Kreatywność pracowników działu Redmi leży…

Prezes Xiaomi, Lin Bin, udostępnił dzisiaj oficjalny plakat przedstawiający Xiaomi Redmi 6. Jak widać, Chińczycy zdecydowali uchylić rąbka tajemnicy przed premierą. Z przodu nadchodzący model prezentuje się zupełnie jak Xiaomi Redmi 5. Pomarańczowi zdecydowali się użyć „nowego” designu serii Redmi – proporcje 18:9 oraz przyciski na ekranie.

xiaomi redmi 6 plakat

Został zaprezentowany także drugi plakat, który przedstawia tajemnicze kwadraty. Moim pierwszym skojarzeniem były klastry na dysku widoczne w programach do defragmentowania, które usprawniają odczyt danych. Coś w tym jest, ponieważ przesłaniem plakatu, z tego co piszą w mediach, jest poinformowanie użytkowników, że Xiaomi Redmi 6 będzie działał bardzo długo „jak po wyjęciu z pudełka”. Mówiąc kolokwialnie: szybko się nie zamuli.

xiaomi redmi 6 plakat

Nie znamy jeszcze do końca specyfikacji urządzenia. Spekuluje się, że Xiaomi Redmi 6 będzie posiadał 5,45-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Z przodu powinien pojawić się aparat z diodą doświetlającą. Jeśli chodzi o plecki, mam nadzieję, że aparat zostanie ułożony pionowo na środku (jeśli będzie podwójny). Według plotek sercem telefonu zostanie procesor z taktowaniem 2,0 GHz – może to być Snapdragon 625, ale także Mediatek Helio P60 lub Helio P22. W sieci krąży naprawdę dużo domysłów na temat nowych Redmi 6, ale po co dzisiaj zgadywać skoro wszystkiego dowiemy się już jutro?

Spekuluje się, że oprócz premiery Xiaomi Redmi 6 producent może pokazać także inne modele – Redmi 6A, Redmi 6 Pro lub Redmi 6 Plus. Być może, to te urządzenia widzieliśmy już na wcześniejszych przeciekach.

Czy czekacie z niecierpliwością na premierę nowego Xiaomi Redmi 6?
W końcu całkiem niedawno trafił do nas Redmi 5 razem ze swoim większy bratem.