TWRP dla OnePlus 6 już jest. Przy okazji wyszły na jaw problemy z bezpieczeństwem telefonu


oneplus 6

Zespół odpowiedzialny za TWRP poinformował, że funkcjonująca wersja recovery dla OnePlus 6 jest już gotowa. Przy okazji w sieci pojawiły się informacje dotyczące luki w zabezpieczeniach tego modelu!

TWRP dla OnePlus 6 już jest

Fani nieoryginalnego oprogramowania mogą być zadowoleni. Custom recovery TWRP dla modelu OnePlus 6 zostało oficialnie zaprezentowane. Trzeba przyznać, że ekipa odpowiedzialna za oprogramowanie uwinęła się z nim dość szybko! Jest jednak mały haczyk…

twrp logo

TWRP dla OnePlus 6 oparte jest na Project Treble. Oznacza to, że z powodu podziału na partycje A/B i braku partycji recovery, flashowanie go jest trochę inne niż do tej pory. Jeśli chcecie wgrać TWRP na OnePlus 6 musicie wykonać więc następujące kroki:

  1. Zainstaluj ADB/Fastboot na swoim komputerze.
  2. Pobierz twrp-installer-enchilada-3.2.1-0.zip stąd – link.
  3. Pobierz twrp-3.2.1-0-enchilada.img stąd – link.
  4. Wyłącz telefon.
  5. Włącz telefon w trybie fastboot (vol up + power).
  6. Połącz telefon z komputerem kablem USB.
  7. Otwórz wiersz poleceń na komputerze.
  8. Znajdź plik twrp-3.2.1-0-enchilada.img i w wierszu poleceń wpisz fastboot boot twrp-3.2.1-0-enchilada.img.
  9. Przenieś plik twrp-installer-enchilada-3.2.1-0.zip na telefon, a następnie w TWRP wybierz go do zainstalowania.

Teraz TWRP już bez problemu powinno działać na Twoim telefonie. Ostrzegam jednak, że instalowanie custom recovery wykonujecie na własną odpowiedzialność.

Poza tym wyciekły informacje o luce w zabezpieczeniach, która szybko została załatana

Jeden z użytkowników xda odkrył lukę w zabezpieczeniach telefonu, związaną z bootloaderem urządzenia. Pozwalała ona na instalację zmodyfikowanego oprogramowania, bez konieczności instalacji custom recovery.

oneplus 6

Cała sytuacja jest jednak o tyle „bezpieczna” dla użytkowników, iż aby takiej instalacji dokonać, należałoby wcześniej telefon podłączyć do komputera. Po podpięciu jednak wszystkie możliwości stoją otworem i nie ma problemu z wgraniem zmodyfikowanego obrazu systemu.

Na szczęście, producent szybko zareagował na znaleziony błąd i w najnowszej aktualizacji (Oxygen OS 5.1.6) zaimplementowano już łatkę. Przy okazji pojawił się tryb portretowy, poprawki innych błędów i różne nowości. Przedstawiciele OnePlus także wypowiedzieli się na temat znalezionej luki:

We take security seriously at OnePlus. We are in contact with the security researcher, and a software update will be rolling out shortly.

Kto instaluje TWRP? Co myślicie o tym błędzie znalezionym w OnePlus 6?

Źródło:

xda