Rekord pojemności pamięci wewnętrznej telefonu zostanie niedługo pobity – Lenovo Z5 dostanie jej aż 4 TB


lenovo z5

Niedawno do sieci trafiły informacje na temat planowanej premierze nowego smartfona Lenovo, który powstanie w bezramkowym stylu. Teraz wiceprezes firmy dodał do tego informacje na temat pamięci wewnętrznej, jaka znajdzie się w Lenovo Z5. Zapowiada się nowy rekord!

Karty pamięci odejdą do lamusa?

Na wstępie chciałbym przypomnieć o zaprezentowanym wczoraj Smartisanie R1, którego najmocniejszy wariant dostał aż 1 TB pamięci wewnętrznej. Jest to naprawdę ogromna liczba, porównując to do 128 GB pamięci, które mam w OnePlus 5T, a których nie potrafię zapełnić. Teraz jednak wszystko wskazuje na to, że niedługo pojawi się telefon oferujący aż 4 razy więcej miejsca na pliki użytkownika!

lenovo z5

Wiceprezes firmy Lenovo zapowiedział, że nadchodzący model – Lenovo Z5 – zostanie wyposażony w 4 TB pamięci wewnętrznej. Liczba ta jest już totalną abstrakcją, a niektórzy zapewne ocenią taki telefon jako zewnętrzny dysk z możliwością dzwonienia. Szczególnie jeśli porównamy to z aktualnie dostępnymi na rynku smartfonami, z których większość oferuje maksymalnie 128 GB miejsca na pliki, a pojedyncze sztuki 256 GB lub 512 GB.

lenovo z5

4 TB pamięci wewnętrznej pozwolą użytkownikowi na przechowywanie na telefonie 1 mln zdjęć, 2000 filmów w jakości FullHD lub też 150 000 utworów muzycznych w bezstratnej jakości. Poprzednie plotki sugerują natomiast, że Lenovo Z5 wyposażony zostanie w wyświetlacz zajmujący około 95% frontowego panelu, a jego tył zostanie także pokryty szkłem. W kwestii pozostałych podzespołów możemy spodziewać się układu MediaTek Helio P60, gdyż wiceprezes jest fanem tych układów. Osobiście uważam jednak, że dla takiego telefonu najlepszym wyborem byłby Snapdragon 845, gdyż różnica w cenie nie powinna być znacząca.

Lenovo z5

Telefon najprawdopodobniej zobaczymy w ciągu najbliższych 2 miesięcy, a sam prezes wspomina o czerwcowej premierze. Jednak na informacje na temat tego, jaki ostatecznie będzie Lenovo Z5 musimy poczekać do kolejnych przecieków lub do samej prezentacji urządzenia.

Co myślicie o 4 TB pamięci? Czy to nie jest lekka przesada?

Źródło:

weibo