Zegarek kwarcowy Xiaomi dołączył do zegarków mechanicznych i smartwatchy producenta


zegarek kwarcowy xiaomi i8 quartz

Zegarki naręczne to nieodłączny element biżuterii, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Od ponad dwustu lat dodaje klasy i elegancji noszącemu. Xiaomi posiadało w swoim portfolio zegarki mechaniczne oraz smartwatche. Do nich dołączył teraz zegarek kwarcowy, Xiaomi I8 Quartz!

Zegarek mechaniczny i zegarek kwarcowy- jakie są różnice?

Zegarek mechaniczny to najstarszy typ zegarka naręcznego. Ich mechanizm działa w oparciu o naciągniętą sprężynę, która rozpręża się i napędza w ten sposób inne elementy mechanizmu. Oczywiście, taką sprężynę trzeba samemu nakręcać co parę dni. Aktualnie są one bardzo drogie i cenione wśród znawców zegarków, ponieważ są to „klasyki z duszą”, a ich mechanizm wykonany jest z wysoką precyzją. Zupełnie inaczej działa mechanizm zegarka kwarcowego. Jest on zasilany baterią, a drgania kryształu kwarcu służą do odmierzania czasu. Takich zegarków w odróżnieniu od mechanicznych nie trzeba nakręcać, jedynie raz na około rok należy wymienić baterię. Ten typ zegarków zdominował dzisiejszy rynek i są powszechnie dostępnie w o wiele niższych cenach w porównaniu do pierwszego typu zegarków.

Co zaoferuje nam Xiaomi w swoim zegarku kwarcowym?

Został on nazwany I8 Quartz. Przy projektowaniu go jako priorytet postawiono na minimalizm i elegancję. Muszę przyznać, że udało się im to. Moim zdaniem wygląda bardzo ładnie, schludnie, a to miedzy innymi dzięki obudowie o grubości 6.2 mm.

zegarek kwarcowy xiaomi i8 quartz

Pasek wykonany jest ze stali Vintage Milanese i przyznam, że wygląda świetnie. Szkiełko samego zegarka wykonane jest ze szkła szafirowego, co sprawia że jest odporny na zarysowania. Natomiast wewnątrz zastosowano mechanizm japońskiej produkcji Citizen Citroën. Jest wodoodporny i można go zanurzyć na głębokość nawet do 50m.

zegarek kwarcowy xiaomi i8 quartz

Dostępny jest w dwóch rozmiarach koperty, 36 mm i 41 mm (zazwyczaj ta mniejsza jest dedykowana dla kobiet) oraz w 5 wersjach kolorystycznych, które możecie zobaczyć na powyższym obrazku. Wyceniono go na około 63 dolary, czyli mniej więcej 228 zł.

Do mnie przemawia ten zegarek, a co Wy sądzicie na temat jego wyglądu?

Źródło:

gizmochina.com