Jest możliwość, że Xiaomi Mi7 zadebiutuje wraz z… Xiaomi Mi8!


Xiaomi Mi7

Na temat nadchodzącej prezentacji w Shenzhen, gdzie odbędzie się prezentacja Xiaomi Mi7, na ani chwilę nie cichnie w internecie. I nie dziwi to chyba nikogo – wszakże jest to jedna z bardziej wyczekiwanych premier tego roku. Wszyscy pokładają dużo nadziei w chińskim gigancie, że ponownie dadzą nam, przyszłym nabywcom, więcej za mniej. Najnowsze (niepotwierdzone) informacje, które pojawiły się ostatnio w sieci, zupełnie jednak różnią się od wcześniejszych. Obok Xiaomi Mi7 ma zostać zaprezentowany jeszcze jeden smartfon. I ma to być Xiaomi Mi8…

Xiaomi Mi7 i Xiaomi Mi8 jednego dnia?

Od razu pragnę zaznaczyć – to nie są potwierdzone informacje, a jedynie spekulacje i krążące po internecie spekulacje, plotki. Nie nastawiajcie się więc w pełni na kupno Mi8, a dzisiejszy tekst potraktujcie jako ciekawostkę i temat do samodzielnych rozważań czy dyskusji w komentarzach.

xiaomi

Jednak zacznijmy od samego początku. Główny podział u Xiaomi to seria Mi (flagowa) oraz Redmi (budżetowa). Pojawiają się jeszcze dodatkowe rozgałęzienia jak (Mi) MIX, Max, a także średniopółkowe Mi 6X, Mi A1, ale nie będziemy się w to zagłębiać, bo nie ma to dużego związku z tym co dziś Wam przekażę. Skupmy się więc na głównych liniach – Mi i Redmi. O ile w tej drugiej bardzo często pojawia się nowy model i czasem ciężko nadążyć z ilością prezentowanych smartfonów, o tyle ta pierwsza seria pojawia się raz w roku. Później ewentualnie Xiaomi wypuszcza jej uzupełnienia w wersjach Plus/S/C/X i tym podobnych. W 2016 światło dzienne ujrzała Mi5, w 2017 Mi6, a teraz naturalnie spodziewamy się kontynuacji w postaci Mi7.

I tu zaczynają się nowe, zadziwiające informacje…

Są 2 teorie – jedna z nich mówi, że Xiaomi Mi7 zostanie całkowicie pominięte. Miałoby to sens, bo w ubiegłym miesiącu firma świętowała swoje 8-lecie, więc Xiaomi Mi8 wpasowywałby się numeracją. Jednak równie dobrze można zapytać – czemu nie zrobiono tak wcześniej, na przykład na 5-lecie? I tutaj wytłumaczenia już nie potrafię znaleźć. Taki zabieg można zastosować raczej przy okrągłej liczbie, więc gdyby to było z okazji 10 urodzin i Mi9 byłoby zastąpione przez Mi10/X. Być może producent chce nadgonić nazewnictwem Samsunga czy Apple?

Moja intuicja, jakaś już znajomość historii Xiaomi i po prostu czysta logika, kłóci się z tymi doniesieniami z zagranicznych portali. Jeśli macie jakieś swoje teorie, to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach!

xiaomi mi7

Są również głosy, że Xiaomi Mi7 i Xiaomi Mi8 zadebiutują razem. I jeśli chwilę pomyślimy nad tym, to również to wydaje się bezsensowne. Po co firma miałaby wprowadzać taki bałagan w swojej najbardziej przejrzystej i prostej serii? Tym bardziej, że niedawno światło dzienne ujrzał Xiaomi Mi MIX 2S, który jest świetną alternatywą dla najnowszego flagowca z głównej linii Mi. Prezentacja wersji standardowej i ulepszonej (Plus/Pro) byłaby z pewnością bardziej logiczna i oczekiwana przez klientów. Póki co, Xiaomi trzymało się takiego układu – główny model raz na rok i ewentualne późniejsze poprawki w nowych wersjach o tej samej głównej numeracji.

Może chiński gigant namiesza bardziej niż nam się wydaje, i między Xiaomi Mi7, a Xiaomi Mi8 wystąpią takie różnice, że postanowiono wypuścić te 2 smartfony jako zupełnie osobne? Dla mnie osobiście te plotki są pozbawione praktycznie w całości sensu i nie wierzę, by cokolwiek takiego miało miejsce. Bardziej prawdopodobne jest zaprezentowanie razem Xiaomi Mi7 oraz Mi Banda 3, na którego wszyscy czekamy już od wielu miesięcy.

Zostawiam więc Wam ten tekst jako ciekawostkę i temat do przemyśleń.

Czego możemy się spodziewać w najnowszym flagowcu?

Teraz już będzie bardziej zwięźle – obiecuję. Jak już większość z Was zapewne wie, Xiaomi Mi7 (trzymajmy się tej najbardziej prawdopodobnej wersji wydarzeń z nazewnictwem) będzie mieć notcha. Czyli to charakterystyczne wcięcie na górnej części ekranu, które rozsławiło Apple jakiś czas temu. Czy to dobre posunięcie ze strony chińskiego giganta, czy złe, to już temat na dłuższą dyskusję. Nie mniej jednak wiemy już, co zostanie na nim umieszczone. Oczywiście, oprócz standardowych czujników czy aparatu do selfie, możemy spodziewać się skaneru twarzy 3D. Nie będzie więc to zwykły system rozpoznawania właściciela telefonu, który możemy znaleźć w tańszych smartfonach, a zaawansowana technologia na wzór iPhone X. Wysyłane będą wiązki światła strukturalnego, by następnie poprzez ich analizę i położenie móc określić odległość od obiektu i zbadać jego głębię. Ma to zapobiec możliwości odblokowania telefonu poprzez zdjęcie jego właściciela.

Xiaomi Mi7

Technologia ma być na tyle rozwinięta, że będzie mogła z powodzeniem służyć do zatwierdzania płatności mobilnych. Jeśli jesteście ciekawi reszty specyfikacji Xiaomi Mi7, zachęcam do zapoznania się ze wcześniejszymi artykułami:

Xiaomi Mi7 także dostanie bezprzewodowe ładowanie! Potwierdzają to nowe informacje z Chin!

Xiaomi Mi7 nadchodzi wielkimi krokami! Wiemy coraz więcej!

Zdjęcia Xiaomi Mi7 trafiły do sieci. Czy są prawdziwe?

Xiaomi Mi7 może dostać skaner linii papilarnych w wyświetlaczu

Jak myślicie – w Shenzhen pojawi się Xiaomi Mi7, Xiaomi Mi8, czy może jeden i drugi smartfon jednocześnie?