Oppo Realme 1 zaprezentowany. Czy submarce uda się podbić serca użytkowników z Indii?


Oppo Realme 2

Początek maja przyniósł nam informacje na temat nowej submarki firmy Oppo. Realme, bo tak została ona nazwa, miała stać się realnym zagrożeniem dla Xiaomi na rynku indyjskim. Właśnie został zaprezentowany pierwszy smartfon z tej serii o nazwie Oppo Realme 1, który trafi do sprzedaży poprzez indyjską odsłonę portalu Amazon.

Oppo Realme 1

Smartfon posiada ekran o przekątnej 6 cali, rozdzielczości FullHD + (2160 x 1080) oraz proporcjach 18:9. Sam wyświetlacz zajmuje 84,75% powierzchni panelu przedniego. Plotki, które pojawiały się już wcześniej tym razem okazały się faktem. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy MediaTek Helio P60 o taktowaniu 2 GHz na rdzeniu. Do sprzedaży trafiają trzy warianty różniące się ilością RAMu oraz pamięci wewnętrznej. Przy zakupie będziemy mogli się zdecydować na wersję:

  • 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej
  • 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej
  • 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej

Oppo Realme 1

Przestrzeń na pliki użytkownika możemy dodatkowo rozbudować za pomocą kart microSD. Oppo Realme 1 posiada pojedynczy, 13-megapikselowy aparat tylny wspierany diodą LED. Za zdjęcia typu selfie odpowiada 8-megapikselowe oczko umiejscowione nad ekranem. Producent deklaruje, że ich technologia AI Beauty 2.0 sprawi, że fotografie mobilne będą stały na najwyższym poziomie. Co ciekawe urządzenie nie zostało wyposażone w czytnik linii papilarnych. Firma Oppo uważa, że odblokowywanie telefonu za pomocą rozpoznawania twarzy jest skuteczniejsze i szybsze.

Oppo Realme 3

Model Realme 1 pracuje dzięki baterii o pojemności 3410 mAh. Smartfon wyposażony jest w Androida 8.1 Oreo wraz z nakładką ColorOS 5.0. Jako pierwszy, bo już 25 maja, do sprzedaży trafi najmocniejszy wariant urządzenia w cenie 13990 Rs czyli około 746 zł. W czerwcu producent rozpocznie sprzedaż słabszych modeli. Za Oppo Realme 1 wyposażone w 4 GB RAM i 64 GB ROM trzeba będzie zapłacić 10990 Rs (około 586 zł), a za wersję 3 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej 8990 (około 480 zł). Na dzień dzisiejszy nie pojawiły się informacje mówiące o dostępności urządzenia na innych rynkach. Czy Oppo uda się zagrozić pozycji Xiaomi na indyjskim rynku? Czas pokaże!

Co myślicie o Oppo Realme 1? Czekamy na komentarze!

Źródło:

gizmochina