Lenovo patentuje hybrydę laptopa – będą trzy ekrany


Nie tak dawno, Lenovo zostało nagrodzone za projekt patentowy, który dotyczył hybrydowego laptopa z wyświetlaczem składanym „na trzy”. Potwierdza to dokumentacja opublikowana przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. Wniosek patentowy firma złożyła pod koniec 2016 roku, kiedy miała w planie stworzenie laptopa z elastycznym ekranem i wieloma obszarami roboczymi.

Konkretniej o samym pomyśle

Mowa o odmianie OLED’a, który mógłby być składany i rozkładany na dwa, a nawet trzy razy – dwa boczne ekrany plus normalne złożenie. Dodatkowo, mógłby się również rozkładać na zewnątrz o więcej, niż 180 stopni. To rozwiązanie według producenta zapewnić może potrojenie ilości ekranów, które oferują obecne laptopy. Odważne podejście, tylko mi się tak wydaje?

Jego budowa ma zapewnić możliwość złożenia tak, że ekran będzie po dwóch stronach. Ma to zapewnić lepszy komfort podczas gier czy prezentacji. Zgłoszenie nie do końca stwierdza sposób rozwiązania dotyku w ekranie. W sumie to nie ma informacji, że będzie dotykowy czy też nie. Sugerować można się tym, że na niektórych zdjęciach widać klawiatury – co za tym idzie, wzbudza to wątpliwości, czy będzie obsługiwać panel dotykowy. Obie strony laptopa mają być wyposażone w kamerę oraz co najmniej jeden mikrofon (może być tylko jeden). Zgłoszenie Lenovo mówi także o możliwym wykorzystaniu patentu przy produkcji smartfonów.

Zgodnie z opublikowanymi dokumentami od WIPO (ŚOWI), powinniśmy ujrzeć także laptopy z potrójnymi ekranami. Wcześniejsze wycieki sugerowały, że nie tylko Lenovo zajmuje się tym tematem. Towarzyszyć mu mają także OPPO oraz Huawei.

Na zeszłorocznych targach CES, laptopa z potrójnym ekranem zaprezentował Razer, lecz był to prototyp, któremu daleko było możliwości użytkowych i wygody. W ciągu najbliższych miesięcy spodziewać się można również składanych smartfonów od Samsunga bądź Huawei. Zobaczymy, czy tak się stanie.

Czekacie na „składaki” w elektronice?