Oppo Find X kolejnym telefonem z trzema aparatami?!


OPPO Find X

Dawno nie mieliśmy okazji zobaczyć flagowca od Oppo z prawdziwego zdarzenia. Chińska firma, zapewne, nie próżnowała i pracowała nad nowym urządzeniem przez ten czas. W sieci pojawiły się rendery, które zdradzają nam, że jest na co czekać! Zatem czym może nas zaskoczyć Oppo Find X?

Wyraźna inspiracja Huaweiem?

Render powyżej ma przedstawiać nowego flagowca – Oppo Find X. Co można dostrzec? Na froncie główne skrzypce gra ekran, oprócz niego mamy tylko kamerkę oraz głośnik do rozmów. Podzespoły te zostały umieszczone na niewielkim wcięciu w ekranie. Wyświetlacz, który zajmuje praktycznie cały przód telefonu, wydaje się być przykryty zaoblonym szkłem.

huawei p20 pro
Huawei P20 Pro

Na pleckach telefonu, oprócz loga Oppo, są aparaty i dioda LED, które zostały ułożone podobnie do tych w Huawei Mate RS – na środku urządzenia dwie matryce jako jeden moduł i druga, mniejsza, w odróżnieniu do Mate RS, pod spodem. Nie ma żadnych informacji na temat tego za co odpowiadają konkretne aparaty, ale myślę że jeden z dwóch wyżej jest „zwykły”, drugi natomiast będzie miał szerokokątną optykę lub teleobiektyw, a trzeci będzie pomagał w rozmywaniu tła. Co ciekawe, nie widać czytnika linii papilarnych ani na froncie ani z tyłu, a chińska firma niedawno złożyła patent na skaner zintegrowany z wyświetlaczem, więc możemy się spodziewać takiego rozwiązania w Oppo Find X.

Nie mam pojęcia co będzie siedzieć we wnętrzu tego telefonu. Zastanawia mnie też, czy Oppo naprawdę się przyłożyło i popracowało nad aparatami, czy po prostu wcisnęło ich więcej żeby gonić konkurencję? Póki co, nie wiemy wiele o Oppo Find X, więc nie będę stawiał pochopnych werdyktów, mogę jedynie czekać na rozwój sytuacji. Liczę, że ten smartfon będzie miłym zaskoczeniem dla każdego z nas.

Co sądzicie o trendzie dodawania kolejnych aparatów? Czekacie na nowy telefon od Oppo? Zapraszam do komentowania!

Źródło:

slashleaks