Produkty Xiaomi Smart Home zaczynają współpracować z Asystentem Google


xiaomi smart home

Xiaomi zwiększa swoje portfolio produktowe każdego dnia. W kategorii Smart Home chińskiego giganta znajduje się już co najmniej kilkadziesiąt produktów, z czego większość niestety nie jest wciąż dostępna w Europie i Stanach Zjednoczonych. Teraz najprawdopodobniej się to zmieni, gdyż kolejne produkty Xiaomi Smart Home będą współpracować z Asystentem Google.

Google Asystent w produktach Xiaomi

Dodanie wsparcia dla Asystenta Google w produktach Xiaomi wprost pokazuje, że chiński producent coraz bardziej zainteresowany jest wchodzeniem na rynki międzynarodowe. Oczywiście, pierwsze urządzenia wspierają asystenta już od dość długiego czasu, jednak są to wyłącznie produkty oświetleniowe z serii Yeelight.

xiaomi mi bedside lamp

Na pierwszy rzut idą produkty cieszące się sporą popularnością, czyli lampka nocna Xiaomi Mi Bedside Lamp, żarówka Xiaomi Mi Smart Led Bulb oraz wtyczka Xiaomi Mi Smart Plug. Jest to spory krok naprzód dla chińskiego giganta, gdyż w końcu wprowadza to jego produkty smart na poziom konkurencyjnych produktów, którymi od dawna można było sterować głosowo. Jednocześnie wprowadzenie obsługi asystenta głosowego nie powinno wpłynąć na wzrost ceny urządzeń, choć Xiaomi nie podało oficjalnie ile będzie trzeba za nie zapłacić.

Xiaomi Yeelight

Nie wiadomo także, czy urządzenia obsługujące asystenta Google pojawią się w Europie. Na chwilę obecną mowa jest wyłącznie o Ameryce, gdzie lampka powinna pojawić się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a pozostałe dwa produkty będą dostępne w ciągu najbliższych miesięcy.

xiaomi mijia smart home

 

Ciekaw jestem jak amerykański rząd zareaguje na próbę wejścia kolejnego chińskiego producenta na tamtejszy rynek. Trzeba jednak przyznać, że rozpoczęcie ekspansji od małych produktów domowych może wyjść Xiaomi na dobre – wprowadzą produkty do amerykańskich domów, pokażą, że jakościowo stoją na wysokim poziomie, więc ludzie mogą chcieć więcej. Co z tego wyniknie? Na to pozostaje nam czekać jeszcze przez kilka miesięcy. Mam tylko nadzieję, że Chińczycy postanowią wprowadzić to udogodnienie także do urządzeń dostępnych na europejskim rynku.

Co myślicie o Asystencie Google w produktach Xiaomi Smart Home? Czekacie na możliwość głosowego zarządzania sprzętem chińskiego giganta?

Wybrane oferty z chińskich sklepów

€73,00
out of stock
2 new from €73,00
Amazon.de
Last updated on 16 października 2018 21:12