MIUI 10 coraz bliżej. Do sieci wyciekły zdjęcia i filmiki prezentujące działanie wczesnej wersji nakładki


miui 10

Użytkownicy Xiaomi na pewno zauważyli już, że aktualizacja MIUI 9 dla niektórych modeli została wstrzymana. Wszystko z powodu zaawansowanych prac nad nową wersją nakładki – MIUI 10. O tym, że co premiery nowego oprogramowania nie zostało dużo czasu świadczy najnowszy przeciek, pokazujący wygląd nowej wersji!

MIUI 10 czerpie z czystego Androida

Niedawno świat obiegła informacja o udostępnieniu deweloperskiej wersji Androida P dla użytkowników Xiaomi Mi Mix 2S. Świadczy to o rosnącym zaangażowaniu Xiaomi w globalną ekspansję swoich urządzeń i otwieraniu się na nowe rozwiązania. Teraz natomiast, gdy do sieci trafiły zdjęcia prezentujące nową wersję systemu MIUI można śmiało powiedzieć, że producent postanowił zaczerpnąć trochę inspiracji od czystego Androida.

Na filmikach zauważyć można zmiany, jakie zaszły w MIUI 10. Xiaomi całkowicie odmieni wygląd ekranu powiadomień, który mocno zacznie przypominać ten z oprogramowania Apple. Panel kontroli głośności zyskał więcej kolorów i rozmiarów, a ostatnie aplikacje przypominają rozwiązanie dostępne w deweloperskiej wersji Androida P.

Zauważyć można, że stylistyka została znacznie wygładzona, choć muszę przyznać, że nie wiem na ile będzie to dobra decyzja. MIUI samo w sobie wyglądało do tej pory dość cukierkowo, a dorzucenie nowych kolorów, zaokrągleń, itp. może sprawić, że będzie jeszcze „dziwniej”. Z drugiej natomiast strony, jest to wersja deweloperska MIUI 10, więc ostateczny wygląd po zebraniu informacji zwrotnych od testerów może ulec sporym zmianom.miui 10

Ze zrzutów dowiedzieć możemy się także tego, na jakiej wersji Androida pracuje nowe oprogramowanie Xiaomi. I niestety, nie jest to jeszcze Android P, lecz Android 8.0.0 Oreo. Oczywiście, tutaj także wszystko może ulec zmianie i najnowsze telefony chińskiego giganta z MIUI 10 dostaną nowego Androida, podczas gdy te starsze raczej już zostaną na tej wersji systemu, która dostępna jest dla nich aktualnie.

Niestety nie da się całkowicie określić wiarygodności opublikowanych zdjęć. Znając Xiaomi stwierdzam, że równie dobrze mogą być one prawdziwe i Chińczycy wypuszczą niedługo taką wersję MIUI, a z drugiej strony może to być jakaś odrębna część MIUI 10, która została porzucona i udostępnione zainteresowanym użytkownikom. Na potwierdzenie pozostaje nam jeszcze trochę poczekać – najprawdopodobniej do premiery Xiaomi Mi7, który powinien zostać zaprezentowany jeszcze w tym miesiącu.

Jak Wam się podobają zmiany w MIUI? Czekacie na aktualizację do MIUI 10?

Źródło:

xiaomitoday.com