Huawei Mate RS nie ma notcha dzięki projektantom z Porsche


Huawei Mate RS Porsche Design

Współpraca między Huawei i projektantami z Porsche Design przyniosła w tym roku nowego smartfona – Huawei Mate RS – który raczej nie powstał z myślą o masowym odbiorcy. Wszystko z powodu jego horrendalnie wysokiej ceny, która wynosi 1880$, co w przeliczeniu daje około 6730 zł. Tym co zaskakuje poza wysoką ceną jest także brak wcięcia w ekranie, za co odpowiadają projektanci Porsche.

Huawei Mate RS bez notcha

Najdroższy telefon chińskiego giganta, podobnie jak Huawei Mate 10 Pro oraz Huawei P20 Pro pracuje pod kontrolą procesora Kirin 970, wspomaganego przez 6 GB RAMu. Jego wysoka cena bierze się natomiast z faktu, iż przy jego powstaniu firma współpracowała z projektantami Porsche Design. Jednakże, żeby nie podnosić ceny wyłącznie za logo i unikatowe wzornictwo, w modelu tym znalazły się także niedostępne w innych urządzeniach funkcje, takie jak skaner linii papilarnych w ekranie oraz nowoczesny system chłodzenia telefonu.

Huawei Mate RS Porsche Design

Teraz okazało się natomiast, że Huawei Mate RS mógł pojawić się z wcięciem w ekranie, podobnie jak modele P20 Pro i P20. Tutaj jednak wkroczyli projektanci Prosche Design, którzy od razu wybili inżynierom ten pomysł z głowy, zapowiadając, że nie wyrażą zgody na wypuszczenie telefonu z logo Porsche, który będzie miał notcha podobnego do iPhone X lub Essential Phone'a.

Huawei Mate RS Porsche Design

Szef projektantów Porsche Design, Christian Schwamkrug powiedział, że wszystkie te „notche” są odejściem od filozofii prawdziwego stylu i jeśli komuś zależy na symetrii w wykonaniu urządzenia powinien się z nim zgodzić. W kwestii innych zmian wprowadzonych przez projektantów Porsche, przesunięty został także aparat, który pierwotnie znajdować się miał w lewym, górnym rogu plecków (tak jak w P20, P20 Pro i iPhone X), a ostatecznie umieszczono go na środku, by utrzymać symetrię.

Huawei Mate RS Porsche Design

W głowie pracowników chińskiego giganta model Mate RS miał być klonem P20 Pro, z ciekawymi dodatkami i innym wykonaniem, jednakże podejście projektantów Porsche Design sprawiło, że powstało całkowicie inne urządzenie. Choć nie wiadomo, czy decyzja ta wyszła obu firmom na dobre, gdyż Huawei nie pochwalił się wynikami sprzedaży tego modelu, to powstanie tego telefonu było sporym wyzwaniem – jak przygotować telefon, który będzie wart wydania prawie 7000 zł. Na pewno wdzięczni są wszyscy fani marki, którzy nie są zwolennikami wcięcia w ekranie, jednakże mam wątpliwości, czy chociaż niewielki ich odsetek zdecyduje się na zakup tego smartfona.

A co Wy myślicie o Huawei Mate RS? Czy projektanci Porsche Design podjęli dobrą decyzję o pozbawieniu go notcha?

Źródło:

digitaltrends