Meizu 15 jeszcze dobrze nie zagościło na rynku, a już pojawiły się informacje o jego następcy – Meizu 16


meizu 15
Meizu 15

Dopiero co Meizu zaprezentowało jubileuszowe modele Meizu 15, a już dziś możemy natknąć się na coraz więcej plotek dotyczących jego następcy – Meizu 16. 

Jubileuszowe modele będą miały następcę

Meizu 15 jest z całą pewnością sporym krokiem w przód ze strony chińczyków. Mimo wszystko, nie można nie zauważyć kilku jego wad, które producent chce zniwelować wprowadzając na rynek Meizu 16. Chińczykom nie wystarczy rywalizacja wśród urządzeń średniej półki. Pomimo naprawdę dobrej specyfikacji w Meizu 15 zabrakło chociażby ekranu o minimalnych ramkach i proporcji 18:9

To wszystko ma jednak naprawić i zrekompensować nam nadchodzący Meizu 16, którego premiera najprawdopodobniej nastąpi w sierpniu tego roku. Możliwy wygląd telefonu zdradzają szpiegowskie zdjęcia, które niedawno trafiły do internetu.  Niestety telefon możemy podejrzeć jedynie z tyłu, gdzie właściwie niczym specjalnym nie zaskakuje a jego design jest wręcz do bólu schematyczny.

Szklane plecki Meizu 16

Pierwszą oczywistą zmianą, która rzuca się w oczy są szklane plecy telefonu oraz ramki, które zostały zakrzywione, co z pewnością przyczyni się do poprawy ergonomii.W kwestii aparatów nic się nie zmieni. W dalszym ciągu świetne układy, które były najmocniejszą stroną poprzednika.

Tajemniczy front

Jeśli chodzi o front urządzenia możemy tylko snuć domysły, ponieważ zdjęć przodu zwyczajnie zabrakło.

Jednak podejrzewam, że telefon dostanie ekran w proporcji 18:9 oraz Notch, może nawet podwójny – na dolnej i górnej krawędzi. Jednak lepiej poczekać na oficjalne informacje.

Dobry kierunek zmian u Meizu

Meizu pokazuje coraz więcej telefonów opartych na procesorach od Samsunga i Qualcomn. Firma zadecydowała się na stopniowe odchodzenie od układów MediaTek, co z pewnością ucieszy wielu potencjalnych klientów. Możemy być właściwie pewni, że Meizu 16 będzie pracować pod kontrolą procesora od Qualcomn bądź Samsung.

A co wy sądzicie o Meizu 16? W jakiej koncepcji były dla was najbardziej atrakcyjny?
Dajcie nam znać!