Sklep Xiaomi Mi Store w Warszawie oficjalnie otwarty. Złamań brak, ale zainteresowanie spore


xiaomi polska mi store

Zgodnie z zapowiedziami, polski dystrybutor Xiaomi, firma ABC Data, otworzył swój pełnoprawny sklep w Warszawie. Mi Store zastąpił dotychczasową „wyspę” w galerii Arkadia i wygląda na to, że zainteresowanie będzie niemałe. W Warszawie pojawiło się jednak mniej fanów, niż podczas otwarcia sklepu w Krakowie.

Sytuacja Xiaomi w Polsce

Dzisiejsze wydarzenie w Warszawie rozpoczęło się o 9 spotkaniem dla mediów z przedstawicielami firmy ABC Data. Prezes zarządu firmy poinformowała o wyróżnieniu jakie otrzymali z rąk Xiaomi, za rekordowe wyniki jako dystrybutor, a także o rosnącej popularności chińskiego giganta w innych krajach, w których ABC Data jest dystrybutorem: Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry i Rumunia.

Najciekawsze jednak zostało na koniec, kiedy to dyrektor odpowiedzialny za markę Xiaomi poinformował, że na horyzoncie są już kolejne produkty chińskiego giganta. Niedługo w polskich sklepach pojawią się takie produkty jak laptopy Xiaomi Mi Air, odkurzacz Xiaomi Mi Vacuum Cleaner, rower z silnikiem elektrycznym Xiaomi Mi QiCycle, a także najnowsze smartfony. Co więcej, większość z tych produktów jest już w drodze do naszego kraju!

Mi Store otwarty w Warszawie

Otwarcie nowego sklepu Xiaomi w Warszawie zaplanowano na 10:00 i muszę przyznać, że wszystko odbyło się zgodnie z planem. Jednakże warszawski Mi Store nie cieszył się tak wielką popularnością jak ten, który otwarto niedawno w Krakowie. W kolejce pojawiło się kilkanaście osób, które skusiła koszulka, a także możliwość zakupu hulajnogi, która aktualnie jest praktycznie niedostępna w naszym kraju.

xiaomi polska mi store

Jeśli chodzi o kwestie wizualne, to sklep przypomina wszystkie inne punkty chińskiego giganta, naśladując trochę stylistykę Apple. Lokal ma powierzchnię około 100 m2, a na każdym stolik znajdują się oferowane produkty z różnych kategorii, których ilość ma rosnąć miesiąca na miesiąc. Dystrybutor postanowił także zaprezentować urządzenia, które jeszcze nie trafiły do oficjalnej sprzedaży w Polsce, takie jak telewizory, rower, laptopy lub odkurzacz.

W odróżnieniu od krakowskiego otwarcia, ABC Data nie przygotowało „szałowych” ofert. Pojawiły się przeceny, które jednocześnie pojawiły się w sklepie internetowym dystrybutora, a także darmowe koszulki dla wszystkich, którzy przyjdą do sklepu w tym dniu. Nie przyciągnęło to jednak takich tłumów, jak krakowskie otwarcie. Największą popularnością w mojej opinii cieszyły się hulajnogi – pierwsze 5 osób, które pojawiło się w sklepie wzięło od razu po jednej sztuce (wyglądali jak rodzina). Jeśli natomiast ktoś z Was chciałby kupić hulajnogę, to są one już w drodze do polskich magazynów, więc w ciągu najbliższych 2-3 tygodni powinny już pojawić się w ofercie sklepu (także internetowego).

głośnik xiaomi

Dowiedzieliśmy się też, że o ile laptopy Xiaomi pojawią się w Polsce już niedługo, o tyle na telewizory przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Chiński gigant bowiem planuje wprowadzenie tego segmentu produktowego z własnym oprogramowaniem i na chwilę obecną jest na etapie negocjacji z dostawcami treści – HBO, Amazonem, Netflixem, itp. Niestety moje nadzieje na to, że pojawi się Android TV zostały dzisiaj zgaszone, ale ostatecznie nie wiadomo co wymyślą Chińczycy…

xiaomi polska mi store

Na otwarciu nie zabrakło też fanów posiadających pokaźne ilości sprzętu Xiaomi, w tym hulajnogi Xiaomi, Ninebota lub rower. Na wystawie można było także zobaczyć nowy telefon chińskiego giganta – Xiaomi Redmi Note 5, które premiera w Polsce odbędzie się w ciąg najbliższych 2 tygodni.

xiaomi polska mi store

Nieoficjalnie dowiedziałem się także, że wśród sprzedawanych w Polsce urządzeń największą popularnością cieszą się „niesmartfonowe” produkty Xiaomi, których sprzedaje się prawie 3x więcej, niż telefonów. Ewidentnie można przyznać, że produkty tego producenta przyjęły się na naszym rynku, a najnowsze statystyki pokazują, że także w Europie.

xiaomi polska mi store promocje

Oczywiście nie obyło się bez problemów. W sklepie internetowym dystrybutora przygotowano specjalne promocje na wybrane produkty Xiaomi. Większość dostępna była za 49 zł (słuchawki, power bank, myszka, szczoteczka), a telefon Xiaomi Mi Note 2 za 999 zł. Niestety, przez większość czas strona miała (i nadal miewa) problemy z działaniem – ewidentnie informatycy ABC Data nie spodziewali się takiej popularności przygotowanych zniżek.

Byliście na otwarciu Mi Store w Warszawie? Zauważacie rosnącą popularność Xiaomi w Polsce?