Rekordowa sprzedaż Huawei P20 i Huawei P20 Pro!


huawei p20 pro

Flagowce firmy Huawei cieszą się ogromną popularnością. W ciągu zaledwie 30 dni od premiery chiński gigant sprzedał ponad 100 000 sztuk  zarówno modeli P20 jak i P20 Pro w krajach Europy Środkowo – Wschodniej i nordyckich. Co ciekawe to właśnie P20 Pro osiągnął 17-krotnie lepszą sprzedaż niż ubiegłoroczny flagowiec – P10 Plus.

Walka o pozycję lidera trwa

Czy porównanie sprzedaży modeli P20 Pro i P10 Plus ma tak naprawdę sens? Pamiętajmy o tym, że w zeszłym roku najbardziej promowanym smartfonem przez giganta z Państwa Środka był Huawei P10, a nie P10 Plus. To jego reklamy pojawiały się w telewizji czy internecie i to on cieszył się prawdziwą popularnością. Jego większy brat był gdzieś z tyłu i tak naprawdę informacja o przebiciu wyników sprzedaży aż 17-krotnie nie jest niczym zaskakującym. Dużo ciekawsze byłoby zestawienie Huawei P20 Pro właśnie z P10.

Nie zapominajmy o tym, że Huawei niedawno poinformował fanów, że jest liderem sprzedaży w ostatnim tygodniu marca. Tego typu rankingi najczęściej dotyczą miesiąca, kwartału czy roku, ale na pewno nie siedmiu dni. Gigant z Państwa Środka stara się zrobić wszystko by dostarczane statystyki wyglądały jak najlepiej i to nie powinno nas dziwić. Miejmy jednak nadzieję, że kolejne zestawienia dostarczane przez Huawei będą bardziej przemyślane.

Wiele niezależnych rankingów i ekspertów, w tym DxOMark i TIPA, potwierdziło już, że P20 Pro to najlepszy smartfon fotograficzny na świecie. Jesteśmy z tego niezwykle dumni i cieszymy się, że klienci tak szybko, bo zaledwie cztery tygodnie od wprowadzenia serii P20 na rynek, docenili jakość i zaawansowanie technologiczne naszych urządzeń. Jednocześnie czujemy jeszcze większą motywację, aby umocnić pozycję Huawei jako lidera rynku smartfonów w Polsce – mówi Jefferson Zhang, dyrektor zarządzający Huawei CBG Polska.

huawei p20 pro twilight

Huawei P20 Pro specyfikacja

  • Ekran OLED o przekątnej 6,1 cala, rozdzielczości 2240 x 1080 i proporcjach 18,7:9
  • Procesor Kirin 970
  • 6 GB RAM
  • 128 GB ROM
  • Potrójny aparat tylny 8 Mpix + 40 Mpix + 20 Mpix o przysłonach f/2,4 + f/1,8 + f/1,6 (Teleobiektyw, RGB i Mono)
  • Pojedynczy aparat przedni 24 Mpix o świetle f/2,0
  • Bateria o pojemności 4000 mAh
  • Dodatkowo: certyfikat wodoodporności IP67, AI, brak minijacka, Bluetooth 4.2, LTE cat. 18, WiFi 802.11 ac, AI

Co myślicie o tego typu porównaniach dostarczanych przez producentów? Czekamy na komentarze!