Specyfikacja Meizu 15, Meizu 15 Lite i Meizu 15 Plus trafiła do sieci, a tam…żadnego MediaTeka!


Meizu 15 2

Wczoraj pisaliśmy o zaproszeniach rozesłanych do mediów na premierę jubileuszowych smartfonów firmy Meizu. Teraz pojawiło się zdjęcie prezentujące ich pełną specyfikację. I tak jak do tej pory chiński producent nieustannie korzystał z jednostek MediaTeka tak teraz nie znajdziemy go w żadnym z nadchodzących urządzeń. Przyjrzyjmy się im bliżej!

Qualcomm i Exynos zamiast MediaTeka!

Meizu chce w tym roku pokazać swoją siłę i udowodnić wszystkim, że jest firmą, z którą konkurencja musi się liczyć. I tutaj pojawiają się jubileuszowe modele o nazwach Meizu 15, Meizu 15 Plus oraz Meizu 15 Lite, który na załączonej grafice przestawiony jest jako M15. Oczywiście ciężko jednoznacznie stwierdzić czy specyfikacja ta w stu procentach jest prawdziwa, ale wszystko wskazuje na to, że jutro Meizu tak naprawdę niczym więcej nas nie zaskoczy. Miejmy jednak nadzieję, że chiński producent przygotował coś specjalnego.

Meizu 15

Przejdźmy do samej specyfikacji. Meizu 15 oraz Meizu 15 Plus otrzymają podwójny aparat tylny składający się z 20-megapikselowej matrycy o świetle f/1.8 oraz 12-megapikselowej. W obu przypadkach na froncie znajdziemy 20-megapikselowe oczko do zdjęć typu selfie. Aparaty mają być wspierane przez sztuczną inteligencję (AI), która sprawi, że zdjęcia będą jeszcze lepsze. Meizu 15 Plus napędzany będzie Samsung Exynosem 8895. Jednostka ta ma być wspierana przez 6 GB RAMu. Na pliki użytkownika zostanie przeznaczone 64 GB lub 128 GB w zależności od wersji. Na froncie znajdziemy ekran OLED o przekątnej 5.95 cala i rozdzielczości QHD. Całość będzie działać dzięki baterii o pojemności 3500 mAh, która będzie wspierać szybkie ładowanie mCharge.

Sercem Meizu 15 będzie Qualcomm Snapdragon 660. Dodatkowo w środku znajdziemy 4 GB RAMu oraz 64 GB lub 128 GB przestrzeni na pliki użytkownika (w zależności od wersji). Urządzenie będzie nie tylko słabsze od modelu „Plus”, ale także mniejsze. Urządzenie zostało wyposażone w ekran OLED o przekątnej 5.46 cala i rozdzielczości FHD. Wraz z zmniejszeniem wyświetlacza zmniejszeniu uległa także bateria – z 3500 mAh do 3000 mAh.

Najsłabszym, ale jednocześnie najtańszym z jubileuszowych smartfonów będzie Meizu 15 Lite. Na jego froncie znajdziemy wyświetlacz LTPS LCD o przekątnej 5.46 cala. Za wydajność będzie odpowiadać Qualcomm Snapdragon 626. Jednostka ta w połączeniu z 4 GB RAMu może sprawić, że Meizu 15 Lite będzie świetnym wyborem dla wszystkich tych, którzy stoją przed zakupem urządzenia z średniej półki cenowej. Na pliki użytkownika zostało przeznaczone 64 GB. Na pleckach znajdziemy pojedynczy 20-megapikselowy aparat, a z przodu 12-megapikselowy.

Na które z urządzeń Meizu czekacie najbardziej? Czy, waszym zdaniem, producent z Państwa Środka jeszcze czymś nas zaskoczy? Zapraszamy do dyskusji!