Blackview G1 będzie telefonem typu rugged z 5-krotnym zoomem optycznym


blackview bv8000 pro
Blackview BV8000 Pro

Kiedyś jeden, dwa, teraz trzy aparaty. Do czego zmierzamy w tej kwestii? Nie wiadomo, na jakiej ilości obiektywów się zakończy. Wiadomo za to, że Blackview pracuje nad nowym smartfonem rugged, który oferować będzie 5X zoom optyczny. Blackview G1 zadebiutuje już niedługo!

Czyżby lepsze od iPhone?

Blackview G1 ma używać obiektywu peryskopowego, który w porównaniu do tradycyjnych aparatówczujniki CMOS ma umieszczone pionowo. Światło odbija się przez pryzmat optyczny, jest obracane o 90 stopni w pionie, a następnie przechodzi przez teleobiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym.

blackview g1

Jeśli przyjąć, że minimalna długość ogniskowej tego telefonu wynosi 24 mm, to otrzymamy telefon o równoważnych ogniskowych 24/50/75/100/120 mm jednocześnie. W porównaniu do innych jest to przesyt, ponieważ zazwyczaj otrzymujemy ogniskową teleobiektywu 50 mm, co daje 2-krotne powiększenie.

Możecie zobaczyć, jak wygląda porównanie zdjęć z iPhone’m 7 Plus. Nowy Blackview zapewnić ma dużo większą możliwość operowania powiększeniem, jak i lepszy, bardziej wyraźny obraz.

Co by dużo nie mówić, firma tak nie do końca idzie za trendami. Wspomniałem na początku, że nie wiadomo na ilu aparatach się skończy. W tym wypadku, będzie to jeden obiektyw, więc można powiedzieć, że dość skromnie. Ciekawe, czy uda się systemowo osiągnąć efekt bokeh, tak jak zrobił to Google w modelu Pixel. Warto mieć na uwadze, że zmienne ogniskowe mogą mieć wpływ na jakość obrazu, więc zobaczymy, jak sprawę rozwiążą systemowo.

Recenzja Blackview BV8000 Pro: prawie dopracowany twardziel

Jak myślicie, Blackview zaprezentuje solidny aparat? Uda im się?

Źródło:

gizchina.com

Wybrane oferty z chińskich sklepów

Last updated on 11 września 2018 11:57