ZTE Iceberg to nowy i całkiem ciekawy koncept


zte iceberg
ZTE Iceberg

Chiński gigant, ZTE, wie jak robić telefony o nietypowym wyglądzie. Najlepszym przykładem takiego jest zaprezentowany w ubiegłym roku ZTE Axon M, który pokazał, że składane telefony też mogą mieć rację bytu. Oczywiście Axon M to tylko eksperyment, lecz okazuje się, że nie będzie ostatnim. Nadchodzi ZTE Iceberg!

ZTE Iceberg to bezramkowiec

Ja wiem, że wiele osób narzeka na wcięcie w wyświetlaczu – notcha. Inżynierowie i marketingowcy ZTE i innych producentów zapewne także zdają sobie z tego sprawę. Nie oznacza to jednak, że wcięcie nie będzie się pojawiać w nowych modelach, o nie. Najwyraźniej więcej jest osób, którym ono nie przeszkadza, gdyż kolejne urządzenia posiadają notcha. ZTE natomiast postanowiło pójść o krok dalej i w koncepcie ZTE Iceberg, którego rendery trafiły do sieci znalazły się aż 2 wcięcia!

zte iceberg

Jak możecie zauważyć na grafice powyżej, notch znalazł się w górnej części wyświetlacza, gdzie umieszczony zostanie głośnik do rozmów, aparat do selfie oraz czujniki, a także w dolnej części wyświetlacza, gdzie umieszczony zostanie głośnik. Z tyłu modelu ZTE Iceberg znajdzie się podwójny aparat oraz skaner linii papilarnych. Całość będzie wykonana ze szkła, które na rogach będzie nawet wystawać poza obudowę telefonu, lecz nie wiadomo, czy powodem jest plan na taki styl urządzenia, czy może producent chce czymś zaskoczyć.

Ciekawe natomiast jest, że na stronie iF Design Award, gdzie opublikowano grafikę, podano, że telefon będzie obsługiwał bezprzewodowe ładowanie. Niestety, z racji tego, że jest to koncept, nie wiadomo czy i kiedy zostanie on zaprezentowany. Jednakże strona niemieckiej nagrody podaje, że smartfon zadebiutuje „po 2018 roku”.

Co myślicie o dwóch wcięciach w telefonie? Czy ZTE Iceberg miałby szansę zdobyć serca klientów?

Źródło:

xda developers