Pojawiło się zdjęcie Meizu 15 – szykuje się kolejny bezramkowiec na rynku!


Wraz z pojawieniem się Xiaomi Mi MIX zaczął się szał na „bezramkowe” telefony. Obecnie już większość producentów, nawet tych mniejszych i niezbyt popularnych, ma w swoim portfolio co najmniej jeden tego typu smartfon. Chyba już każdy z nas zdążył przywyknąć do obecnej mody i nikogo już nie zaskakują coraz to nowe modele z jak największym wypełnieniem frontu przez wyświetlacz. I omawiany dziś Meizu 15 również będzie należał do grupy bezramkowców. Telefon ten został uchwycony na zdjęciu i jeśli okaże się ono prawdziwe, może to wywołać trochę kontrowersji u fanów marki…

Meizu 15 pójdzie w ślady Xiaomi Mi MIX?

Pamiętacie pierwszego MIXa od Xiaomi? Głośnik piezoelektryczny i przeniesienie aparatu do selfie na dolną belkę pozwoliło zlikwidować górną i poboczną ramkę, zostawiając tylko „bródkę” na dolnej części telefonu. Konkurencja jednak wolała zostawić trochę miejsca na górze, by tam umieścić bez żadnego kombinowania kamerkę czy wszystkie czujniki. Obecnie jeszcze mamy modę na notcha, który przycina ową ramkę z prawej i lewej strony, pozostawiając pośrodku mały pasek. Czy jest to estetyczny zabieg – kwestia sporna, ale nie będziemy się nad tym dziś rozwodzić

Dlaczego wspominam o Xiaomi Mi MIX? Bo zdjęcie Meizu 15, które pojawiło się w sieci, od razu kojarzy się właśnie z tym prekursorem i wzorem z Chin. I może to wywoływać kontrowersje – fakt faktem, notch, według wielu (w tym mnie) nie dodaje uroku i wręcz burzy poczucie estetyki, ale jeszcze większa grupa osób jest przeciwnikiem umiejscowienia kamerki do selfie na dolnej belce i rezygnowania z normalnego głośnika do rozmów. Producenci więc są między młotem a kowadłem – i jedno, i drugie rozwiązanie raczej nie spotyka się z entuzjazmem. Podejrzewam jednak, że mając do wyboru notcha lub aparat na dole, większość klientów wybrałaby pierwszą opcję.

Meizu 15

I jak widzimy na zdjęciu, to możliwe, że Meizu 15 na górze nie ma nic. Brak kamerki i prawdopodobnie rezygnacja ze standardowego głośnika. Niestety, jakość nie pozwala dokładniej się przyjrzeć i potwierdzić jego obecność lub brak. Nie widzimy również dolnej belki i ciężko stwierdzić jej grubość oraz co się na niej znajduje. Być może producent faktycznie postanowił zaryzykować i być może udoskonalić pomysł Xiaomi na „idealnego bezramkowca”? Jeśli tak faktycznie będzie, to bardzo mocno trzymam kciuki za Meizu!

Meizu

Meizu 15 ma pojawić się w 3 wariantach: standardowym, Plus oraz Lite. Ta pierwsza ma zostać wyposażona w procesor Qualcomm Snapdragon 660, 4 lub 6 GB RAM, baterię 2940mAh i ekran 5,46 cala (AMOLED!) o rozdzielczości FullHD. Wersja Plus na pokładzie będzie mieć sztandarowego Qualcomm Snapdragona 845 bądź Exynosa 8895 od Samsunga, akumulator 3300mAh i trochę większy ekran (5,5 lub 5,95 cala w zależności od źródła informacji) o rozdzielczości QHD (również AMOLED).

Telefony mają zostać zaprezentowane 22 kwietnia. Ceny pozostają nieznane.

Jak Wam się podoba Meizu 15?

Źródło:

gizmochina.com