Huawei może pokazać składany telefon już niedługo


huawei składany

Prace nad składanymi telefonami są przeważnie trzymane przez producentów w ścisłej tajemnicy. Niedawno jednak prezes Huawei poinformował, że producent poczynił znaczny postęp technologiczny, który zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku. Yu Chengdong zapowiedział jednocześnie, że po tym smarfony nigdy nie będą takie same.

Składany telefon Huawei tuż za rogiem

Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez południowokoreański serwis ETNews, premiera Huawei Mate RS Porsche Design zapoczątkowała współpracę chińskiego producenta z firmą LG. Podają one też, że producenci pracują teraz razem nad telefonem ze składanym ekranem. Co ciekawe, niedawno sam prezes firmy podczas wywiadu dla CNET poinformował, że telefon Huawei ze składanym ekranem jest już w fazie testów. Należy jednocześnie pamiętać, że patent na telefon ze składanym wyświetlaczem został przez Chińczyków złożony już w 2017 roku.

huawei składany

Aktualnie, producent stara się rozwiązać problem cienkiej ramki pomiędzy dwoma wyświetlaczami, kiedy telefon jest rozłożony. Na chwilę obecną to największy problem wszystkich urządzeń tego typu, który mogliśmy zaobserwować przy okazji premiery ZTE Axon M. Warto jednocześnie pamiętać ,że Samsung także pracuje nad tego typu rozwiązaniem, jednak prace tego producenta najwyraźniej nie są na tak zaawansowanym etapie. Niektórzy sugerują, że takie urządzenie koreańskiego giganta możemy zobaczyć w przyszłym roku.

huawei składany

Huawei jest jednak pewny, że premiera ich telefonu odbędzie się wcześniej niż premiera urządzenia Samsunga. Bardzo możliwe jest, że koncepcyjny smartfon zostanie zaprezentowany jeszcze w tym roku, jednak dokładnych informacji na temat jego wyglądu, specyfikacji i daty premiery wciąż nie ma. Plotki natomiast mówią, że zobaczymy go już w listopadzie.

Co myślicie na temat składanych telefonów? Czy takie rozwiązania zastąpią aktualne urządzenia?