Xiaomi Mi7 prawdopodobnie pojawił się w Geekbench. Jego nazwa kodowa to „Dipper”


geekbench

Widać, że Xiaomi nie próżnuje. Kilka dni temu dowiedzieliśmy się dzięki platformie testowej Geekbench o specyfikacji nowego urządzenia Xiaomi „Berlin”. Tym razem w bazie benchmarku pojawiło się kolejne urządzenie od chińczyków o nazwie kodowej „Dipper”. Wiele osób spekuluje, że to właśnie specyfikacja Xiaomi Mi7.

Co znajdziemy wewnątrz Xiaomi Dipper?

Nowy smartfon Xiaomi ma pracować w oparciu o 8-rdzeniowy układ Snapdragon 845 wraz z grafiką Adreno 630. Wspierany ma być przez 6 GB pamięci RAM, a działać ma pod kontrolą Androida 8.0 Oreo. Skąd przypuszczenia, iż jest to kolejny flagowiec od chińczyków? Otóż poprzednie flagowe urządzenia nosiły nazwy kodowe pochodzące od gwiazdozbiorów, tak samo jak ten ukazany w bazie benchmarku. Poza tym, obecność Snapdragona 845 została zapowiedziana w Xiaomi Mi7 jeszcze w 2017 r., o czym pisaliśmy tutaj.

xiaomi dipper

Jak widzimy na powyższym screenie, wyniki tego smartfona w testach wyszły naprawdę nieźle. Można go porównać wydajnościowo do Samsunga Galaxy S9+ w wersji z tym samym procesorem. W teście single-core uzyskał on 2449 pkt, natomiast w kategorii multi-core- 8309 pkt, podczas gdy jego rywal z Korei uzyskał odpowiednio 2422 pkt i 8351 pkt.

Na jego premierę zapewne trzeba będzie poczekać jeszcze parę-paręnaście tygodni. Data premiery nie jest nam jeszcze znana, podobnie jak jego cena w dniu premiery. Osobiście jestem ciekaw, co ostatecznie zaprezentuje nam Xiaomi w ich kolejnym flagowcu.

A wy, też czekacie na premierę Xiaomi Mi7? Czego oczekujecie od niego patrząc na Mi6?