ASUS FX503 trafia na rynek. Doskonała wydajność i mobilność?


ASUS FX503

Firma ASUS wprowadziła właśnie do sprzedaży model oznaczony jako FX503, który ma być idealnym narzędziem do mobilnej rozgrywki. W dzisiejszych czasach użytkownicy wymagający wydajności, ale jednocześnie nie mniej ważna jest właśnie mobilność. Nowy laptop tajwańskiego producenta ma idealnie spełnić te wymagania!

Kompaktowy i wydajny

ASUS FX503, w maksymalnej konfiguracji, napędzany jest procesorem Intel Core i7-7700HQ. Jednostka ta wspierana jest przez kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 1060 z 5 GB GDDR5 VRAM i obsługą technologii Microsoft DirectX 12. Wszystko po to by zapewnić płynną wielozadaniowość i rozgrywkę na najwyższym poziomie w pracy, szkole czy podróży. Za chłodzenie odpowiedzialna jest para miedzianych rurek cieplnych i dwa wentylatory, które mają niezależnie chłodzić procesor i kartę graficzną. Całość ma nie ulegać przegrzaniu nawet podczas grania w najbardziej wymagające tytuły. Do wyboru mamy dyski SSD M.2 o pojemności do 512 GB oraz dyski HDD do 1 TB. Urządzenie zostało wyposażone w pamięć RAM DDR4 o pojemności do 32 GB (w najdroższej wersji) i taktowaniu 2400 MHz.

ASUS FX503 2

FX503 ma wyróżniać się grubością (2.4 cm) oraz niewielką, jak na tą klasę sprzętu, wagą na poziomie 2.3 kg. Laptop został wyposażony w 15.6-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD pokryty matową powłoką. Klawiatura do złudzenia ma przypominać te znane z desktopów. Niskoprofilowe klawisze z mechanizmem nożycowym oferują skok na poziomie 1.8 mm. Dodatkowo nie zapomniano o tym co gracze lubią najbardziej czyli podświetleniu w kolorze czerwonym.

ASUS FX503 3

Nowy laptop firmy ASUS posiada zaakcentowane klawisze WASD, technologię N-key rollover, szeroki klawisz spacji oraz nasadki klawiszy z wgłębieniem 0.25 mm. Udogodnienia te mają zagwarantować użytkownikom szybkie, precyzyjne i co najważniejsze wygodne sterowanie czy pisanie. FX503 posiada zintegrowane głośniki, które zostały rozmieszczone w taki sposób, aby dostarczały dźwięk bezpośrednio w stronę użytkownika. Ten system wspierany przez technologię ICEpower zapewnia wciągające wrażenia podczas słuchania muzyki oraz rozgrywki. Zestawy sprzedawane są z preinstalowanym system Windows 10 Home lub Professional. Cena za podstawowy model w naszym kraju wynosi 3400 zł.

Co myślicie o ASUS FX503? Czekamy na komentarze!