Xiaomi Mi TV 4A o przekątnej 32 cale bije rekordy popularności w Chinach!


telewizor Xiaomi Mi TV 4A

Xiaomi w swojej ofercie ma nie jeden telewizor – od tych 32-calowych, po te, których ekran ma przekątną wynoszącą nawet 65 cali! Dla każdego znajdzie się idealny model. W Chinach najwidoczniej tym ideałem jest najmniejszy z dostępnych telewizorów chińskiego producenta, bo Xiaomi Mi TV 4A 32″ sprzedaje się świetne! Wang Chuan pochwalił się wynikami na swoim profilu poprzez portal Weibo.

Telewizor Xiaomi Mi TV 4A to hit?

Tutaj też warto od razu przypomnieć, że my również zaopatrzyliśmy się w Xiaomi Mi TV 4A, jednak w większej, bo 43-calowej wersji. Jego recenzja pojawi się dzisiaj wieczorem lub jutro (zależy, czy Marcin zdąży poskładać dzisiaj wideo).

Ale teraz już przejdźmy do właściwego tematu. Najmniejszy wariant telewizora od Xiaomi został zaprezentowany w lipcu 2017 roku – czyli już 8 miesięcy temu. Po tym czasie Wang Chuan postanowił pochwalić się wynikami – pobił on rekordy popularności! Okazało się, że od czasu premiery Mi TV 4A 32″ udało się sprzedać aż milion sztuk tego urządzenia!

Xiaomi Mi TV 4A

Czym ten telewizor zasłużył sobie na taką popularność? Bez wątpienia są osoby, które po prostu nie mają za dużo miejsca w mieszkaniu i wybór 32-calowca jest wtedy bardzo sensownym rozwiązaniem. Dużą rolę odgrywa tutaj również cena i specyfikacja, bo najmniejszy Xiaomi Mi TV 4A na początku kosztował 1099 juanów (niecałe 600 zł), a w październiku 2017 roku było to już tylko 999 juanów, czyli jakieś 540 zł! Dodatkowo, wysyłka na terenie Chin była darmowa.

Xiaomi Mi TV 4A

Telewizor 32″ od Xiaomi jest bardzo lekki – dzięki obudowie z plastiku, waga tego urządzenia to zaledwie 3,9kg. Rozdzielczość wyświetlacza to 1366 x 768, częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz, a kąt widzenia wynosi 178 stopni. Wewnątrz znalazł się czterordzeniowy procesor Amlogic 962-SX (Cortex-A53) o taktowaniu 1,5 GHz wraz z GPU Mali-450 MP3. Do tego 1 GB RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej, głośniki stereo 5W, oraz kilka złącz – między innymi 2x HDMI, AV czy port USB.

Nie dziwne więc, że telewizor Xiaomi Mi TV 4A 32″ sprzedaje się naprawdę świetnie. Jak widać, dobrym ruchem producenta było wypuszczenie mniejszego wariantu!

Kogoś kusi telewizor Xiaomi? A może ktoś już go kupił?

Sprawdź najlepsze ceny telewizorów Xiaomi w naszym arkuszu!