Virtual Viewer może dołączyć do Moto Mods!


Virtual Viewer

Motorola należy do grona tych firm, które wierzą w modułowe smartfony i nieustannie starają się rozwijać tą technologię. Wszystko za sprawą linii Moto Z, która cieszy się całkiem sporą popularnością. Do tej pory na rynek trafiła cała masa produktów z serii Moto Mods takich jak głośnik, rzutnik, pad gamingowy czy dodatkowy obiektyw. Teraz na rynek ma trafić coś zupełnie nowego – gogle VR!

Virtual Viewer

Prezentowane informacje zostały ujawnione przez Evana Blass, która znany jest z publikowania przecieków, które najczęściej po jakimś czasie stają się rzeczywistością. Nowym produktem z serii Moto Mods mają być gogle wirtualnej rzeczywistości o nazwie Virtual Viewer. Na pierwszy rzut oka nie różnią się one od innych urządzeń tego typu, które już od dłuższego czasu dostępne są na rynku. Telefon będzie trzeba wsunąć w specjalnie przygotowane do tego miejsca, a cała komunikacja będzie odbywać się za pomocą pinów znajdujących się na pleckach smartfonów Moto Z.

Moto Z2 Play

I tutaj pojawia się pewien problem – Virtual Viewer będą najprawdopodobniej działać tylko z telefonami Motoroli i to tymi, które współpracują z Moto Mods. Z jednej strony mogło się to wydawać oczywiste z racji tego, że będzie to kolejny wymienny moduł, a z drugiej najczęściej gogle wirtualnej rzeczywistością są urządzeniami uniwersalnymi, a jedyną rzeczą, o której musimy pamiętać to wielkość ekranu, który musi zmieścić się w zaciski.

Sprawdź naszą recenzję kilku Moto Mods, które wpadły nam w ręce!

Czy Virtual Viewer jest czymś czego potrzebuje rynek smartfonów? Moim zdaniem, jeżeli Motorola nie ma żadnego asa w rękawie, którym może nas zaskoczyć, nie. Jeżeli urządzenie to nie będzie niczym się różnić od tradycyjnych gogli wirtualnej rzeczywistości to jestem pewien, że większość użytkowników sięgnie właśnie po zwykłe gogle VR zamiast tych z Moto Mods. Największą zagadką pozostaje cena i data premiery nowości Motoroli. Pozostaje nam czekać na kolejne plotki i informacje producenta!

Co myślicie o Virtual Viewer? Czy Moto Modsy mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Sprawdź naszą recenzję Moto Z2 Play!

Źródło:

gizchina.com