Huawei Y9 zaprezentowany: nowy średniopółkowiec dostał 4 aparaty


huwaei y9

Na początku 2018 r. prezes firmy Huawei, Ren Zhengfei, zapowiedział, że w tym roku skupią się głównie na urządzeniach nisko- i średniopółkowych, o czym dokładniej możecie przeczytać w naszym poprzednim wpisie. Wynika to z faktu, iż 90% użytkowników smartfonów korzysta raczej ze słabszych urządzeń. Huawei Y9 powstał właśnie po to, by zapewnić takowym ludziom bardzo dobry sprzęt w niewielkiej kwocie.

Co dostaliśmy w nowym smartfonie Huawei?

Huawei Y9 otrzymał układ SoC Kirin 659. Tak, to ten sam, który będzie napędzał Huawei P20 Lite, o którym więcej możecie przeczytać w tym artykule. Wspierany jest przez 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia jej przez kartę MicroSD. Gdy już wspomniałem o slocie na karty pamięci, dodam, iż jest on hybrydowy. Oznacza to, że zamiast niej, możemy włożyć tam drugą kartę SIM. Nie zostanie on pozbawiony złącza Jack 3.5 mm, które ulokowano na spodzie wraz z klasycznym portem mirco-USB.

Jak pewnie możecie się domyślać na podstawie aktualnych trendów, ekran jest w formacie 18:9. Jego przekątna wynosi 5.93″, a rozdzielczość 2160 x 1080. Obudowa smartfona została wykonana z aluminium, a na jego pleckach umieszczony jest czytnik linii papilarnych. Jak na razie to niczym specjalnym się nie wyróżnia na tle konkurencji. A co jeśli powiem, że ten telefon ma podwójny aparat zarówno z przodu, o konfiguracji 16MP + 2MP, jak i z tyłu, 13MP + 2MP? Brzmi interesująco, prawda? To nie wszystko. Potężna bateria o pojemności 4000 mAh, która będzie zasilać go, zamknięta została w obudowie o grubości 7.9 mm. To właśnie wyróżnia go na tle innych średniopółkowców.

huawei y9

Huawei Y9 dostępny będzie w 3 wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej i niebieskiej, z czego 2 ostatnie możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu. Jego cena nie jest znana, lecz według plotek będziemy mogli go kupić za około 200€, czyli 840 zł. Według mnie to byłaby całkiem niezła cena jak za to, co to urządzenie nam oferuje.

Co sądzicie o Huawei Y9? Podzielcie się swoją opinią w komentarzach.

Źródło:

gizchina.com