Bezprzewodowa prostownica z funkcją power banku? Dla Xiaomi żaden problem!


prostownica xiaomi

Xiaomi po raz kolejny chce spróbować podbić serca ludzi na całym świecie tworząc „niesmartfonowy” produkt. Tym razem, chiński gigant postawił na bezprzewodową prostownicę, która może służyć nam także za power bank. Czy to właśnie prostownica Xiaomi jest urządzeniem, na które czekali fani firmy z Państwa Środka? Przyjrzyjmy mu się bliżej!

Kto inny jak nie Xiaomi

Prostownica Xiaomi  została wykonana przez jedną z firm partnerskich Xiaomi – Ningbo Yue Li Electric. Oczywiście, urządzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla płci pięknej, ale to nie oznacza, że mężczyźni także nie mogą z niego korzystać. Prostownica ma wymiary 193 x 35 x 23 mm i waży 164 gramy.

prostownica xiaomi

Tym samym nowość firmy Xiaomi jest na tyle mała, że może świetnie sprawdzić się w podróży. I tutaj pojawia się drugie zastosowanie prostownicy. Urządzenie posiada wbudowaną baterię o pojemności 2500 mAh, którą możemy wykorzystać do naładowania naszego smartfona. Należy jednak pamiętać o tym, że każdy cykl ładowania skraca żywotność ogniwa, a co za tym idzie nie powinniśmy używać prostownicy jako przenośnego banku energii zbyt często.

prostownica xiaomi

Gigant z Państwa Środka wyposażył swój nowy produkt w dwa tryby pracy różniące się temperaturą. Użytkownicy mają do wyboru nagrzanie prostownicy do 160 °C lub 200 °C. Prostownica ta została także wyposażona w specjalne zabezpieczenie, które sprawi, że automatycznie się wyłączy po 15 minutach bezczynności. Co z ceną? Ta, na terenie Chin, nie będzie należeć do najwyższych. Urządzenie zostało wycenione bowiem na 99 juanów czyli około 53 zł. Sprzedaż ma rozpocząć się już 5 kwietnia.

Na dzień dzisiejszy nie pojawiły się żadne informacje na temat dostępności prostownicy w innych krajach, ale najprawdopodobniej będzie ona po jakimś czasie dostępna w sklepach oferujących wysyłkę do Europy, a w tym i do naszego kraju. Na pewno można powiedzieć do damskiego grona czytelniczek „Takiego power banka pozazdrości każda koleżanka” 😉

Co myślicie o prostownicy firmy Xiaomi? Czy będzie ona kolejnym sukcesem chińskiego giganta?
Czekamy na komentarze!

Źródło:

gizchina.it