Xiaomi Redmi Note 5 w Chinach dostanie Snapdragona 636, 6 GB RAMu i sztuczną inteligencję!


xiaomi redmi note 5

Zaprezentowany w Indiach Xiaomi Redmi Note 5 Pro ma trafić w tym miesiącu także do Chin. W Państwie Środka należy się spodziewać innej konfiguracji aparatu (prawdopodobnie mniejsza matryca do selfie), jednak reszta specyfikacji według prezesa firmy nie ulegnie zmianie.

Telefon z Snapdragonem 636

Nowe grafiki, które Lei Jun opublikował w serwisie Weibo, potwierdzają, że telefon zostanie zaprezentowany pod nazwą Xiaomi Redmi Note 5. Swoją drogą, czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego Xiaomi robi taki miszmasz w seriach Redmi i Redmi Note? Jego sercem pozostanie Snapdragon 636, który zapowiada się wyśmienicie. Co więcej w Chinach pojawi się najmocniejsza wersja z 6GB pamięci RAM.

xiaomi redmi note 5

Sztuczna inteligencja w oprogramowaniu kamery

Mimo tego, że przednia matryca zostanie zredukowana, to i tak producent postanawia wesprzeć segment fotograficzny. Rozumiem, że w Chinach czy Indiach selfie jest bardzo popularne i Xiaomi skupia się na przedniej kamerce, dzięki czemu dostajemy tam duże matryce, a nawet lampy błyskowe. Postanowiono „stworzyć” też specjalną serię Y, ale moim zdaniem nie tędy droga. Xiaomi powinno się wziąć za główne aparaty, aby ukrócić trwające od lat narzekanie. Teraz w końcu może się to poprawi, bo najnowszy średniak od Xiaomi zostanie wyposażony w AI pracujące nad jakością zdjęć.

xiaomi redmi note 5

Niestety, nie wiadomo kiedy telefon pojawi się na naszym rynku. Niepotwierdzone informacje wskazują na obsługę pasma LTE 800MHz (B20), więc jest bardzo możliwe, że taki sam telefon pojawi się u nas.

Liczę, że nowy Redmi jak najszybciej w korzystnej cenie pojawi się u nas, a Wy?