Smartisan T3 powoli wypływa na światło dzienne. Teraz dowiedzieliśmy się, że także ten telefon dostanie notcha


smartisan logo

Choć marka Smartisan nie należy do tych bardziej rozpoznawalnych, to telefony tego producenta zaczynają ciekawić coraz więcej osób. W ubiegłym roku dostaliśmy od producenta ciekawy telefon, jakim był Smartisan Nut Pro 2, a teraz nadchodzi premiera nowego modelu – Smartisan T3!

Wcięcie jak w iPhone X

Jak w ubiegłym roku królował trend na pozbywanie się ramek, tak w tym roku wszyscy producenci decydują się na wcięcie w górnej części ekranu. Oczywiście mamy tu powiązanie  z chęcią powiększenia ekranu, a zostało to zapoczątkowane przez Apple i ich iPhone X. Nie inaczej będzie także w przypadku Smartisan T3, który także dostanie takie wcięcie, a może nawet będzie bardzo podobny do X'a.

 

smartisan logo

O nowym modelu Smartisan wiadomo naprawdę niewiele. W zasadzie, to nawet jego nazwa – T3 – nie jest do końca pewna, gdyż model T2 został zaprezentowany w 2015 roku. Potem pojawiały się flagowce z innymi nazwami, ale literka T nie została już użyta. Jednak trzymajmy się tego, że będzie to Smartisan T3 😉

Wszystko wskazuje na to, że nowy model poza wcięciem w ekranie dostanie także mocny procesor, jakim jest Snapdragon 845. Zostało to także potwierdzone przez jednego z „leakerów” – MMDDJ. Co więcej, sam prezes firmy zapowiedział jakiś czas temu, że zamierzają wprowadzać na rynek rewolucyjne (hmm…) telefony, które będą mogły wpłynąć na wygląd rynku w ciągu najbliższych 8/10 lat. No cóż, zobaczymy jak im to wyjdzie…

 

Wracając jednak do głównego wątku wpisu, T3 dostanie wcięcie, ale nie będzie to wyświetlacz OLED, lecz „tylko” IPS. Oznacza to także, że najpewniej nie zobaczymy tutaj skanera linii papilarnych w wyświetlaczu, więc albo znajdzie się on na pleckach, albo nie będzie go wcale.

Premiera tego modelu planowana jest na 15 maja, więc zostało jeszcze trochę czasu. Do tego czasu pozostaje nam wypatrywać nowych przecieków i czekać na oficjalne doniesienia tego producenta.

Co myślicie o wcięciu w wyświetlaczu? Czy tak intensywne klonowanie Apple przez chińskich producentów wpłynie na wzrost sprzedaży ich urządzeń?