Huawei w 2017 roku na pierwszym miejscu w Europie – pod względem ilości patentów


Huawei logo

Huawei w ostatnim czasie cieszy się naprawdę ogromną popularnością. W Chinach są niedoścignieni, a i na świecie plasują się na najniższym stopniu podium. Wiadomo, że nic nie przychodzi za darmo. Zainwestowali oni sporo pieniędzy i pracy w nowe pomysły czy innowacje, które pomogą im się rozwinąć i znaleźć nowych klientów. To dzięki temu są oni liderem pod względem ilości zgłoszonych patentów – według Europejskiego Urzędu Patentowego.

Konkurencja ogląda plecy

Według dostępnych informacji, Huawei w zeszłym roku zgłosiło 2398 patentów. Tym samym zostawili oni w tyle takie marki jak Siemens, LG, Samsung czy Qualcomm. Warto zaznaczyć, że Huawei jest pierwszą Chińską marką, której udało się tego dokonać.

EUP w 2017 roku otrzymał łącznie 166 000 wniosków patentowych. To o 4% więcej, niż przed rokiem.  Chińscy producenci zgłosili 8330 wniosków, co stanowi wzrost o 16.6 %. Łatwo policzyć, że niemalże 1/3 tych wniosków to sprawka właśnie tej Chińskiej firmy.

Huawei

Oficjalne dane Huawei, z dnia 31 grudnia 2017 roku, prezentują się następująco. W kraju zgłosili oni 64 091 wniosków patentowych – za granicą było to 48 758 wniosków. Przyznano im 74 307 patentów, z czego aż 90% stanowią patenty na wynalazki. Brzmi to dość dziwnie, ale firma zapewnia, że będą kontynuować taką strategię również w przyszłości. Według Huawei ich roczne inwestycje w badania i rozwój będą kosztować 10 do 20 miliardów dolarów. Jest to ogromna kwota, lecz patrząc na tępo ich rozwoju, może to być trafiona inwestycja.

Jak myślicie, Huawei słusznie postępuje zgłaszając tyle wniosków?

Źródło:

gizchina.com