Elephone A4 Pro z charakterystycznym wcięciem w ekranie


Notch, wcięcie w ekranie, królicze uszy – jak zwał, tak zwał. Chyba każdy, kto chociaż odrobinę śledzi trendy i globalny rynek smartfonów, wie o czym mowa. Od czasu gdy został pokazany iPhone X, mniejsi i ci trochę więksi producenci zalewają nas telefonami, które ewidentnie czerpią inspirację od giganta z Cupertino. Do grona tych, którzy postanowili dodać do swojego portfolio smartfon z wcięciem w ekranie dołączył Elephone – a konkretniej, mowa o Elephone A4 Pro.

Elephone A4 Pro najtańszym telefonem z notchem?

Elephone nie próżnuje i stara się urozmaicać swoje portfolio coraz to nowszymi modelami. Nie tak dawno mogliśmy testować dla Was U Pro, a jeszcze wcześniej w naszych rękach znalazł się model P8 czy też S8. I tak po prawdzie, to te telefony nie wyróżniają się niczym szczególnym – jest to raczej zlepek designu od innych producentów, a niekiedy po prostu zwykła kopia.

Nadchodzący model A4 Pro również nie będzie niczym odkrywczym, bo już ten wygląd zdążył się już niektórym znudzić. Tego typu wcięcie na ekranie ma swoich zwolenników i przeciwników, a osobiście ja sama należę do tej drugiej grupy. Po prostu psuje to moje poczucie estetyki, ale jestem w stanie zrozumieć, że dla niektórych jest to coś ładnego. A o gustach się nie dyskutuje, więc przejdźmy dalej.

Co jeszcze wiemy o tym modelu? Póki co, informacji (a nawet plotek!) jest niewiele. Podobno ma być to najtańszy telefon z notchem i sam ten fakt już daje nam do myślenia, że nie należy oczekiwać cudów po specyfikacji. Sercem A4 Pro ma być MediaTek Helio P23, a co do kwestii ilości pamięci wbudowanej czy RAM, pojemności akumulatora lub zastosowanych aparatów – niestety głucha cisza. Nawet próbując doszukać się jakichkolwiek informacji czy chociażby luźnych spekulacji i gdybań w internecie, musimy liczyć się z rozczarowaniem. „Pewniakiem” jest ekran telefonu, oczywiście typowe już proporcje 18:9 (i raczej najzwyklejszy IPS).

To, ile przyjdzie zapłacić nam za Elephone A4 Pro również pozostaje tajemnicą, i nie widzę sensu bawić się teraz w jakiekolwiek zgadywanki. Póki tak duża część specyfikacji pozostaje nieznana, wszelkie próby oszacowania ceny mogą mieć się nijak do tego co planuje producent. Pozostaje tylko liczyć na to, że nadchodzący A4 pro naprawdę będzie najtańszym smartfonem z wcięciem.

Jaki jest Wasz stosunek do wcięcia w ekranie – hit, czy może jednak kit?

Sprawdźcie naszą recenzję Elephone U Pro!

Źródło:

gizchina.it