Szybka ładowarka Xiaomi, pozwalająca jednocześnie ładować wiele urządzeń, trafiła do sprzedaży


Każdemu z nas (no, na pewno większości) zależy na tym, by w jak najkrótszym czasie naładować do pełna baterię swojego smartfona. Producenci dwoją się i troją, by jak najbardziej przyspieszyć ten proces, jednak w znacznej większości przypadków takie rozwiązanie było dostępne tylko w ładowarkach mogących ładować maksymalnie jeden telefon. Teraz sytuacja może się nieco zmienić, ponieważ Xiaomi wypuściło na rynek ładowarkę, która może szybko naładować kilka urządzeń naraz! 

Zaraz, ale jak?

Nowość od chińskiego giganta to 60-watowa ładowarka, dzięki której będzie można naładować w szybkim tempie aż 6 urządzeń naraz! Brzmi imponująco, nieprawdaż? Co ciekawe, cena nie jest wcale wysoka, bowiem ten gadżet wyceniono na 129 yuanów, czyli około 20 dolarów.

Urządznie posiada 6 gniazd: jedno USB-C oraz pięć USB-A o łącznej mocy 60 watów.

baner reklamowy nowego produktu

Zacznijmy od lewej strony ładowarki, tam umieszczono gniazdo USB typu C, które obsługuje standard szybkiego ładowania Qualcomm Quick Charge 3.0 oraz technologię PD, dzięki której możliwe jest szybkie ładowanie iPhone'a 8 oraz X.

Pomarańczowe gniazdo USB typu A także wspiera technologię szybkiego ładowania opracowaną przez Qualcomma. Pozostałe 4 porty USB typu A umożliwiają ładowanie prądem o parametrach 5 V / 2.4 A. Pomoże to też szybko naładować telefon, który nie wspiera technologii szybkiego ładowania baterii.

Warto wspomnieć, że ładowarka może działać na całym świecie, ponieważ ma zakres napięć pracy od 100 do 240 V o częstotliwości prądu 50/60 Hz. Spełnia to normy obowiązujące w większości państw na świecie w tym Polski, zatem bezproblemowo będziemy mogli jej tu używać.

Kompaktowy rozmiar

Ładowarka sama w sobie jest bardzo kompaktowa, bez jakichkolwiek problemów zmieści się do małej torby czy plecaka.

Jej wymiary to:

  • długość: 185.5 mm
  • szerokość: 88.3 mm
  • grubość: 27 mm

Rozmiar można porównać do rozmiaru dłoni. Korpus jest błyszczący, można powiedzieć, że lustrzany. Wbudowane też są diody LED, które poinformują użytkownika o tym, że ładowarka pracuje.

Prywatnie Wam powiem, że chyba tę ładowarkę sobie zamówię, bo brakuje mi gniazdek 😉

Czy ładowarka Xiaomi będzie przydatnym gadżetem?

Źródło:

xiaomitoday.com