Wszystko co musicie wiedzieć o Meizu 15, Meizu 15 Lite oraz Meizu 15 Plus


meizu 15 plus

Fakt, że Meizu 15 będzie flagowym produktem tej firmy w tym roku to „potwierdzone info”. Jednak Meizu nie poprzestaje na tym, aby był to jeden model- raczej można to nazwać mini serią. W końcu będziemy mieć wersję „15”, „15 Lite” oraz „15 Plus”, a to wcale nie mało urządzeń. Myślicie, że Meizu ma szansę uznać rok 2018 za rok udany? W końcu telefonów będzie sporo.

Trzy wersje, dwie kategorie

Według portalu GizChina.it telefony mają być podzielone na dwa segmenty. Lite ma być wersją średnią, natomiast dwie pozostałe to te z gatunku flagowych urządzeń.

Wygląd i konstrukcja

Oczywiście, jak to przystało na obecne flagowe modele, będzie on wyposażony w pełny ekran. Ma on bardziej przypominać iPhone X aniżeli Mi MIX 2 czy Galaxy Note 8. Tył telefonu to upchnięcie wszystkiego – anteny, podwójny aparat ułożony pionowo oraz okrągła dioda doświetlająca LED.

Meizu 15 i 15 Plus różnić się będą jedynie rozmiarem wyświetlacza. Warto zaznaczyć, że wymiary całości telefonu będą niemalże takie same, lecz cena będzie się różnić.

Meizu 15

Specyfikacja nowych modeli Meizu

Każdy telefon, może mieć inną specyfikację, a wersja Lite już na pewno będzie odstawać względem pozostałej dwójki. Przyjmuje się, że Meizu 15 może być wyposażone w procesor Exynos 9810 bądź Snapdragona 845. Wydawać się może, że najnowszy Qualcomm będzie przeznaczony dla innych telefonów, ponieważ Samsung złożył zamówienie na prawie wszystkie flagowe układy, więc możliwe, że dla Meizu zostanie Exynos. Pojawiają się także plotki o tym, że „piętnastka” dostanie Snapa 625 a wersja „Plus” otrzyma Snapdragona 845. Widać, że serce telefonu jeszcze nie jest pewne.

Każdy z nich ma zostać podzielony na takie same warianty pamięci. Ma to być 4/6 GB RAMu oraz 32/64/128 GB pamięci wbudowanej.

Warto zauważyć, że na zdjęciach nie widać skanera linii papilarnych. Może to oznaczać, że zdecydowano się na umieszczenie skanera w ekranie, tak jak zrobiło to VIVO, lub umieszczenie go na bocznej krawędzi obudowy.

Sugerowana cena i data premiery

Według plotek podział cenowy ma wyglądać następująco:

  • Meizu 15 to koszt około 394 $ – około 1350 PLN
  • Meizu 15 Plus – 493 $ – około 1700 PLN
  • Meizu 15 Lite – 318 $ – około 1100 PLN

Wiceprezes Meizu, Yang Fang potwierdził, że premiera telefonów nastąpi wiosną tego roku. Na pewno jednak nie nastąpi to podczas targów MWC 2018, gdyż producent nie zamierza się na nich pojawić.

Jak wam się wydaje, szykuje się dobry rok dla Meizu?

Źródło:

xiaomitoday.com