Huawei mocno w górę w rankingu Brand Finanse Global 500 2018!


Huawei brand finance

Firma Huawei, z roku na rok zdobywa nie tylko większą popularność, ale także staje się coraz to większą marką, która może konkurować z innymi gigantami i to nie tylko tymi branży mobilnej. Teraz producent z Państwa Środka ma kolejny powód do dumy – awans w prestiżowym rankingu Brand Finance Global 500 2018!

25. miejsce!

Obecność w rankingu Brand Finance Global 500 jest ogromnym wyróżnieniem. Co roku w zestawieniu tym znajduje się pięćset największych producentów z całego świata. Brand Finance to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm doradczych, zajmująca się oceną strategii i wyceną wartości marek. Huawei może pochwalić się 25. miejscem. Jak wynik ten wypada w porównaniu z zeszłymi latami? W 2017 roku chiński producent znalazł się na 40. lokacie, a w 2016 – 47.

Jak widać, z roku na rok Huawei umacnia swoją globalną pozycję. Potwierdza to wartość firmy, która oszacowana jest na 38.046 miliarda dolarów. To o ponad 50% więcej niż w Brand Finance Global 500 2017. To jednak nie jedyny ranking, w którym producent z Państwa Środka odnotowuje ogromne sukcesy. Huawei jest obecny również w cenionych rankingach BrandZ Top 100 Brands czy Interbrand's „Best 100 Brands”.

Huawei

Rok 2017 był dla Huawei bardzo ważny – dostarczyliśmy klientom absolutnie innowacyjny model Mate 10 Pro, pierwszy na świecie smartfon z procesorem z wbudowaną sztuczną inteligencją. Nieustannie ulepszamy nasze produkty, współpracujemy z najwyższej klasy ekspertami, m. in. z Leica, Porsche Design, Google i Pantone. Podczas zbliżających się targów MWC w Barcelonie, a także podczas konferencji prasowej w Paryżu pokażemy kolejne innowacyjne urządzenia. – mówi Dorota Natalia Haller, dyrektor marketingu i komunikacji w Huawei CBG Polska.

Co nowego pokaże nam chiński producent w najbliższym czasie? Na targach Mobile World Congress 2018 średniaka lub budżetowca. Wcześniej mówiono, że w Barcelonie swoją premierę ma mieć seria P11/P20, ale ostatnie doniesienia rozwiały te plotki. Na nowego flagowca i jego wersję „Lite” będziemy musieli poczekać do 27 marca. To właśnie wtedy w Paryżu odbędzie się konferencja prasowa, na której światło dzienne ujrzą najbardziej wyczekiwane urządzenia firmy Huawei.

Korzystacie ze smartfonów Huawei? Czekamy na komentarze!