ASUS Zenfone 5 Lite będzie w bezramkowym stylu i dostanie 4 aparaty, a Zenfone 5 wycięcie w ekranie


ASUS MWC zaproszenie

Targi MWC 2018 zbliżają się nieubłaganie. Im bliżej daty premiery, tym więcej informacji na temat smartfonów, które zostaną zaprezentowane, dostajemy. Choć wiele wiadomości często okazuje się być fałszywe, tak te na temat Zenfone 5 Lite są bardziej niż pewne!

Średniak dla maniaków zdjęć?


Jednym z trzech modeli tajwańskiego producenta jest Asus Zenfone 5 Lite. Według informacji, które do tej pory zebraliśmy, telefon będzie posiadał ekran 18:9 o rozdzielczości FHD+. Przedni panel prawdopodobnie zostanie zaokrąglony w technologii 2.5D, a w większości wypełni go ekran o spodziewanym rozmiarze 6 cali. Na zaproszeniu od ASUSa znajduje się mały napis „WE ❤ PHOTO”, który sugeruje, że telefony z najnowszej serii będą posiadać porządną optykę. Ostatnio producent pokusił się o wydanie dwóch odrębnych modeli dla osób, które uwielbiają selfie. Tym razem, według @evleaks, smartfon otrzyma z przodu aż dwie matryce o rozdzielczości 20MPx, a z tyłu dwie 16MPx-owe. Być może chodziło o znak „+” zamiast „x”, ale to wyjaśni się dopiero podczas premiery. Tylny aparat prawdopodobnie będzie posiadać szerokokątny obiektyw o kącie widzenia 120°. Należy pamiętać, że ilość pikseli to często chwyt marketingowy, a o jakości zdjęć zadecyduje głównie rozmiar pikseli, zastosowane soczewki i oprogramowanie.


Bryła telefonu specjalnie się nie wyróżnia, myślę że jest po prostu schludna. Plecki mają matowe wykończenie i znajdziemy na nich logo producenta, okrągły czytnik linii papilarnych oraz dwa oczka aparatu, które zostały umieszczone w błyszczącej obudowie. To, że nie są rozlokowane centralnie w większych okręgach składających się na ramkę aparatu, a lekko zbliżone do siebie, daje ciekawy efekt i w połączeniu z błyszczącym tworzywem sprawia, że tył nie jest nudny. Nie zabrakło oczywiście diody doświetlającej. Port microUSB i głośniki znajdują się na dolnej krawędzi, a jack 3,5 mm u góry.

Producent obiecuje, że na pokładzie jego smartfonów znajdą się układy Qualcomma. W modelu Lite ma być to Snapdragon 660, który będzie współpracować z 4GB RAM.

Ciekawi mnie zdjęcie Marcela Camposa, pracownika firmy Asus, które wstawił na swojego Instagrama. Czy widzimy na nim Zenfone'a 5 Lite?

Zenfone 5 z wycięciem w ekranie

Według renderów, flagowiec firmy, Zenfone 5, ma mieć wycięcie w wyświetlaczu. Uważam, że lepiej zastosować wąską ramkę na górze i na dole niż bawić się w wycinanki, a Wy? Zabieg producenta zostawiam do oceny w komentarzach.
Zenfone 5 z wcięciem
Z przecieków dowiadujemy się także, że ASUS umieścił na pleckach podwójny aparat, tym razem przy lewej krawędzi, a na środku pozostał tylko skaner linii papilarnych, pod którym widać centralnie zlokalizowane logo. W przeciwieństwie do słabszego brata, telefon posiada złącze USB typu C.

Jak oceniacie nowe modele tajwańskiego producenta? Czy to coś, co chcielibyście zobaczyć?