Snapdragon 670 pojawi się na MWC 2018? Wszystko na to wskazuje!


Logo Qualcomm - jednej z firm prowadzącej badania nad 5G

Firma Qualcomm zaprezentowała w grudniu 2017 roku Snapdragona 845. Procesor ten trafi do większości flagowców takich jak Samsung Galaxy S9 i S9+, Xiaomi Mi Mix 2S, Sony Xperia XZ Pro czy Xiaomi Mi7. Co z tańszymi urządzeniami? Dla tych Qualcomm przygotował jednostkę oznaczoną jako Snapdragon 670!

Premiera już na MWC?

Targi Mobile World Congress 2018 obędą się w Barcelonie w dniach 26 luty – 1 marca. Co roku w dniach tych widzimy cały ogrom premier różnorakich urządzeń. Nie inaczej będzie w tym roku. Jedną z nich, jeżeli plotki się potwierdzą, będzie Qualcomm Snapdragon 670. Jednostka ta ma być następcą SD 660, więc powinna odpowiadać za wydajność w mocniejszych modelach z średniej półki. Według doniesień Rolanda Quandta, którego informacje przedpremierowe najczęściej pokrywają się z tym co widzimy podczas oficjalnej prezentacji, Snapdragon 670 zostanie wykonany w 10 nm procesie technologicznym.

Jednostka ta składać się będzie z ośmiu rdzeni – dwóch Kyro 300 Gold o taktowaniu do 2.6 GHz oraz sześciu Kyro 300 Silver o taktowaniu 1.7 GHz. Połączenie to ma być wystarczające dla większości przeciętnych użytkowników. Procesor będzie posiadać zintegrowaną grafikę Adreno 615. Ta w standardowej wersji działa w przedziale 430 – 650 MHz, ale w momentach gdy potrzeba maksymalnej wydajności może osiągnąć nawet 700 MHz. Qualcomm Snapdragon 670 wspiera ekrany o rozdzielczości WQHD. Tym samym smartfony wyposażone w tą jednostkę mogą otrzymać wyświetlacze o proporcjach 18:9 i rozdzielczości QHD. Jeśli chodzi o aparaty to na pleckach będziemy mogli znaleźć dwa oczka, ale na dzień dzisiejszy nie wiemy o jakiej maksymalnej rozdzielczości.

Jeżeli prezentacja nowego procesora firmy Qualcomm faktycznie będzie miała miejsce podczas targów MWC 2018 to już niedługo możemy zobaczyć na rynku nowe średniaki wyposażone w Snapdragona 670. Wszystko wskazuje na to, że będą one jeszcze wydajniejsze i jeszcze lepsze. Specyfikacja SD670, przynajmniej na papierze, wygląda znakomicie. Jak będzie to wyglądać w rzeczywistości? Tego dowiemy się, najprawdopodobniej, już za kilkanaście dni!

Czekacie na pierwsze urządzenia wyposażone w Qualcomm Snapdragona 670? Korzystacie z średniopółkowców czy jesteście fanami flagowych smartfonów? Zapraszamy do dyskusji!

 

Źródło:

gizmochina.com