Oppo opatentowało własne rozwiązanie na składany telefon!


Plany dotyczące składanych smartfonów pojawiły się już jakiś czas temu, ale mam wrażenie, że dopiero teraz zaczynają one zdobywać popularność. Urządzenie tego typu zaprezentowała już firma ZTE (Axon M). Wszystko jednak wskazuje na to, że to nie ostatni smartfon z składanym ekranem!

OPPO znów chce zaskoczyć

To nie pierwsze prace chińskiej firmy nad składanym smartfonem. W listopadzie zeszłego roku pojawiły się informacje na temat patentu dotyczącego składanego ekranu, o którym możecie przeczytać tutaj. Tym razem pomysł na urządzenie tego typu jest zupełnie inne. Tajemniczy smartfon OPPO, jeżeli będzie wyglądać tak jak na zaprezentowanych rysunkach, będzie przypominać ZTE Axona M. Na temat specyfikacji urządzenia producenta z Państwa Środka nie wiemy zupełnie nic.

Pewne jest, że jeżeli telefon trafi na rynek, to zobaczymy nie jedną, a wiele jego wersji. Już same grafiki pokazują nam warianty z pojedynczym lub z podwójnym aparatem ułożonym wertykalnie. Musimy jednak pamiętać o tym, że wniosek patentowy nie jest równoznaczny z tym, że dany produkt ujrzy światło dzienne. Wielu producentów patentuje coś po to by później móc sprzedać swój pomysł lub zablokować pracę nad podobnym rozwiązaniem u konkurencji.

I chociaż OPPO nie jest zbyt popularne w Europie, a w tym i w naszym kraju to w Azji smartfony tej firmy cieszą się ogromną popularnością. Teraz producent z Państwa Środka chce zrobić wszystko by dodatkowo zadziwiać i zachwycać świat swoimi niestandardowymi, a zarazem przełomowymi rozwiązaniami. Kolejnym krokiem w przód ma być właśnie składany smartfon. Ile z planów OPPO stanie się rzeczywistością? Czas pokaże!

Co myślicie o składanych smartfonach? Czy tego typu urządzenia mają sens? Zapraszamy do dyskusji!

Źródło:

gizchina.com