Kolejne wyróżnienie dla prezesa Xiaomi, Lei Jun’a: został mianowany wiceprezesem Chińskiego Stowarzyszenia Jakości


Xiaomi-CEO-Lei-Jun

Ostatnio Lei Jun, prezes Xiaomi, ma wiele powodów do dumy: jego spółka dobrze prosperuje, a on sam jest docenianą osobowością w Państwie Środka. Przedsiębiorca wie, że sukces osiągnie oferując produkty dobrej jakości, w odpowiedniej cenie. Dzięki tym założeniom, jego firmie udało się trafić na listę pięciu największych producentów na świecie, a Xiaomi jako jedyne nie zanotowało spadku sprzedaży, a niemal 100% wzrost.

Lei Jun mianowany wiceprezesem Chińskiego Stowarzyszenia Jakości

Założyciel Xiaomi, prezes i dyrektor generalny Lei Jun, został oficjalnie zatwierdzony jako wiceprezes Chińskiego Stowarzyszenia Jakości. Wcześniej znalazł się on na liście dziesięciu najważniejszych postaci gospodarczych w Chinach i jest oczywiste, że sukcesy „pomarańczowych” w ostatnim czasie odgrywają główną rolę w tych osiągnięciach. Lei Jun powiedział, że od czasu założenia Xiaomi, jakość stała się najwyższym priorytetem, który sprawił, że firma jest wiecznie zielona, czyli cały czas rozwija się.

Lei Jun cytat
Chiński tekst z grubsza oznacza: Chcemy użyć „teleskopów „, aby zobaczyć innowację i „mikroskopu”, aby zobaczyć jakość – Lei Jun

Chińskie Stowarzyszenie Jakości (CAQ) to 30-letnia organizacja non-profit zarejestrowana w chińskim Ministerstwie Spraw Obywatelskich. Ściśle współpracuje z międzynarodowymi organizacjami zajmującymi się jakością, w tym z Europejską Organizacją Jakości (EOQ) i Amerykańskim Stowarzyszeniem Jakości (ASQ). Według oficjalnej strony internetowej, ma 16 pododdziałów obejmujących różne sektory, takie jak telekomunikacja, nauka i technologia.

W CAQ jest także 2300 członków korporacji takich jak Huawei, TCL, ZTE, Haier, BMW, Midea i Lenovo. Prasowa informacja na stronie oznajmia, że Lei Jun jako wiceprezes pomoże stowarzyszeniu w rozbudowie internetowego ekosystemu oraz we wdrożeniu nowych pomysłów w przemyśle.

No cóż, pozostaje mi złożyć gratulacje w stronę prezesa Xiaomi. Czy uważacie, że jego produkty reprezentują wysoką jakość?