EMUI 8 dla Honor 9 i Honor 8 Pro już jest. Aktualizacja dla Honor 7X i 8 w następnej kolejności


Honor EMUI 8

Aktualizacje Androida, do najnowszej wersji, dla wielu użytkowników smartfonów są kluczową kwestią przy zakupie nowego telefonu. I chociaż najczęściej nie przynoszą one kolosalnych zmian to i tak bez przerwy pojawiają się pytania o to kiedy dane urządzenie otrzyma najnowszy wariant systemu z zielonym robocikiem. Tym razem mamy dobrą informację dla posiadaczy smartfonów Honor!

EMUI 8

Android Oreo pojawił się już jakiś czas temu, ale nadal wiele producentów nie zaktualizowało swoich urządzeń do najnowszych wersji. Honor, submarka chińskiego giganta jakim jest Huawei, 7 lutego rozpoczęła proces aktualizacji OTA dla modeli Honor 9 i Honor 8 Pro. Smartfony te otrzymają najnowszego Androida wraz z autorską nakładką firmy z Państwa Środka czyli EMUI w wersji 8. Proces ten będzie przebiegać stopniowo, więc nie wszyscy użytkownicy otrzymają Oreo w tym samym czasie. Jeżeli nadal nie otrzymaliście powiadomienia o możliwej aktualizacji to pozostaje wam uzbroić się w cierpliwość – już niedługo powinno się pojawić.

honor 9
Honor 9

To jednak nie koniec dobrych wieści. W drugim kwartale 2018 roku aktualizację do EMUI 8 mają otrzymać także Honor 7X i Honor 8. Jednak w przypadku tego drugiego urządzenia nie możemy być pewni czy wraz z najnowszą wersją nakładki użytkownicy otrzymają także Androida Oreo. Chińska firma zapowiedziała, że część smartfonów otrzyma jedynie aktualizację EMUI, a nie całego systemu.

To jednak nie koniec aktualizacji urządzeń z logo Honora. Z czasem powinniśmy poznać kolejne telefony, których użytkownicy będą mogli pobrać aktualizację. Część z nich otrzyma Androida 8.0, ale bez wątpienia pojawią się także takie, które będą mogły pochwalić się jedynie EMUI 8. Pozostaje nam czekać na kolejne informacje!

Posiadacie Honora 9 lub 8 Pro? Dajcie znać jak urządzenia działają po aktualizacji!

Źródło:

gizchina.com