Chińska policja kolejowa używa inteligentnych okularów LLvision GLXSS do łapania przestępców!


LLvision GLXSS

Inteligentne okulary nie sprzedają się tak, jak wszyscy producenci tego oczekiwali. Przejechali się na nich między innymi Google, które spodziewało się większego zainteresowania ich Google Glass. Jednak, nie zostały one zapomniane. Zainteresowanie wzbudziły wśród firm i przedsiębiorstw, którym mogą pomóc w wydajniejszej pracy. Spowodowało to, że w 2014 roku połączyły się zespoły Google, Lenovo, Microsoft oraz China Aeronautics Consortium i stworzyły swoją submarkę LLVision. Już rok później powstały inteligentne okulary LLVision GLXSS. Co się z nimi dzieje teraz?

Duże zainteresowanie przed produkcją

Okulary GLXSS, które były na platformie crowdsourcingowej JD uzyskały… 4254% z potrzebnej kwoty. Teraz te same okulary używa Chińska policja kolejowa. Jej pracownicy pojawiają się w nich na stacjach szybkiej kolei w Zhengzhou, przez co mogą wykrywać podejrzanych z fałszywymi dokumentami.

Dane z okularów są przesyłane na urządzenie, które ma przypominać smartfona, dzialaja pod kontrolą systemu Android. To w nim wykonuje się przetwarzanie, identyfikowanie jak i dopasowanie danych, mamy tu do czynienia z uwierzytelnianiem. Obecnie wszyscy policjanci ze stacji w Zhengzhou używają okularów GLXSS, aby przyśpieszyć proces kontroli bezpieczeństwa. Dzięki temu złapali już 7 zbiegów oraz 26 osób z fałszywymi dokumentami.

LLvision GLXSS

Policja nie jest jedyną jednostką, która używa tych okularów. W celu zwiększenia wydajności, używa się ich również w logistyce, bezpieczeństwie oraz medycynie.

Specyfikacja LLVision GLXSS

Jeśli chodzi o sam sprzęt, to napędzany jest przed czterordzeniowy procesor Cortex-A7, którego wspiera 1 GB RAMu oraz 16 GB pamięci wbudowanej. Za zdjęcia odpowiada 8 Mpix’owy aparat, który może nagrywać filmy w jakości FullHD. Mimo tego, że sprzęt jest jednakowy, to firma LLVision pracuje nad tym, aby oprogramowanie i aplikacje były dostosowane do konkretnego zapotrzebowania danej dziedziny.

LLvision GLXSS

Okulary mają także funkcję rozpoznania głosu oraz umożliwiają sterowanie gestami. Mimo tego, że wiele w nich umieszczono, ważą tylko 55 gram. LLVision GLXSS mają wbudowany wizjer, który pozwala na 35-cio calowy podgląd obrazu z odległości 2.5 m. Poza tym znajdziemy w nich również port microUSB 2.0 do ładowania oraz przesyłania danych. Z łączności mamy do dyspozycji Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz Bluetooth w wersji 4.0. Całość zasilana jest z baterii o pojemności 650 mAh, lecz nie ma danych o tym, ile wytrzymują na jednym ładowaniu.

Co sądzicie o takim wykorzystaniu okularów? Wydaje się być przemyślane.

Źródło:

phoneradar.com