Huawei planuje wzmocnić swoją obecność w UK. Inwestycja w ten rynek może wynieść nawet 3 mld funtów!


Huawei

Firma Huawei chce zrobić wszystko by podbić serca Brytyjczyków. W latach 2013 – 2017 chiński gigant zainwestował w ten region 2 miliardy funtów. Kwota ta może wydawać się astronomiczna, ale gdy spojrzymy na nią przez pryzmat najbliższych planów producenta z Państwa Środka to przestanie robić na nas aż tak duże wrażenie. 

Huawei rusza na podbój UK

Chiński gigant cieszy się sporą popularnością wśród Brytyjczyków. To jednak Huawei nie wystarczy. Po ostatniej porażce związanej z zakończeniem negocjacji z amerykańskim AT&T firma chce zrobić wszystko by polepszyć swoją pozycję na innych rynkach. Na terenie Wielkiej Brytanii Huawei posiada umowy z takimi operatorami jak BT czy Vodafone. Trzy miliardy funtów, które w najbliższym czasie mają zostać zainwestowane w tamten region mają sprawić, że w sklepach i w abonamentach znajdziemy jeszcze więcej urządzeń tego producenta.

huawei mate 10 pro
Huawei Mate 10 Pro

I chociaż Huawei nie może narzekać na ilość sprzedanych smartfonów w UK to inwestycje i ciągłe rozwijanie się jest nierozłączną częścią każdego biznesu. Dodatkowo pojawia się problem Brexitu, który może, ale nie musi, przynieść różnorakie zawirowania na rynku mobilnym. Chiński gigant chce zrobić wszystko by nie stracić swojej pozycji, na którą ciężko pracował w ostatnich latach. Część środków zostanie oczywiście przeznaczona na reklamy i marketing. Wszystko po to by jak najwięcej Brytyjczyków usłyszało o urządzeniach producenta z Państwa Środka.

Każdy osoba jest potencjalnym klientem, który może w przyszłości stać się fanem marki. Tak duża inwestycja może sprawić, że chiński gigant umocni swoją pozycję litera wśród chińskich firm. I chociaż Xiaomi chce królować najpierw Azji, a potem nawet na globalnym rynku to pewne jest, że nikt tronu nie odda bez walki. Pewne jest, że najbliższe lata, a może i miesiące przyniosą nam zaciętą walkę pomiędzy producentami telefonów. Dla nas, użytkowników, jest to wymarzony scenariusz, ponieważ powinniśmy widzieć coraz to więcej ciekawych premier. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze z nich!

Używacie smartfonów Huawei? Czekamy na komentarze!